Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 287 Таможенного кодекса Украины (относительно создания благоприятных условий для обеспечения выполнения государственных контрактов по оборонному заказу и договоров на поставку продукции оборонного назначения)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 12.01.2015 № 1695
Дата рассмотрения: 04.02.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до статті 287 Митного кодексу України (щодо створення сприятливих умов для забезпечення виконання державних контрактів з оборонного замовлення та договорів на постачання продукції оборонного призначення)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Ситуація, яка виникла із фактичним вчиненням Російською Федерацією акту військової агресії щодо України, поставила нові виклики перед нашою державою та вказала на вразливі місця в обороні її незалежності та територіальної цілісності. Є беззаперечною необхідність вчинення кроків для негайного відновлення воєнного потенціалу країни, зміцнення її обороноздатності.

Також відповідно до частини першої статті 8 Закону України "Про основи національної безпеки України" з урахуванням геополітичної і внутрішньої обстановки в Україні діяльність усіх державних органів має бути зосереджена на прогнозуванні, своєчасному виявленні, попередженні і нейтралізації зовнішніх і внутрішніх загроз національній безпеці, захисті суверенітету і територіальної цілісності України, безпеки її прикордонного простору, піднесенні економіки країни, забезпеченні особистої безпеки, конституційних прав і свобод людини і громадянина, викоріненні злочинності, вдосконаленні системи державної влади, зміцненні законності і правопорядку та збереженні соціально-політичної стабільності суспільства, зміцненні позицій України у світі, підтриманні на належному рівні її оборонного потенціалу і обороноздатності, радикальному поліпшенні екологічної ситуації.

У зв'язку з цим, державні органи повинні здійснювати всі заходи, необхідні для забезпечення військової міцності України, серед яких і нарощування озброєння, військової техніки, іншої продукції оборонного призначення. Також необхідно розвивати й підприємства оборонно-промислового комплексу.

На жаль, на сьогоднішній день, Україна не має усіх необхідних компонентів для забезпечення повного циклу виробництва тієї чи іншої продукції оборонного призначення. Тому підприємства змушені купувати окремі комплектуючі вироби, деталі, агрегати за кордоном. Необхідність сплати мита за ввезення таких товарів на територію України призводить до збільшення їх ціни, а отже й збільшення вартості за одиницю продукції, яка закуповується й згідно з контрактами державного оборонного замовлення.

Окремо варто звернути увагу на те, що весь період незалежності України військово-промисловий комплекс України досить тісно був пов'язаний з Російською Федерацією, велика кількість деталей, комплектуючих виробів, вузлів та агрегатів для виробництва продукції оборонного призначення України закуповувалися (імпортувалися) із вказаної країни, яка на сьогоднішній день є країною-агресором по відношенню до України. Така ситуація пов'язана із тим, що Україна входила до складу СРСР, так і тим, що продукція цієї країни є відносно дешевшою, порівняно з іншими виробниками. Разом з тим, як показала ситуація (зокрема, стан та наслідки експлуатації військової техніки в бойовій обстановці), така продукція не має високого рівня якості, досить часто виходить з ладу при експлуатації, що є неприпустимим в бойовій обстановці. Тому, зазначений проект також сприятиме закупівлі високоякісних деталей, комплектуючих виробів, вузлів та агрегатів для виробництва необхідної продукції оборонного призначення України в інших країн, показники якості такої продукції яких є значно вищими, та які не здійснюють військової агресії по відношенню до України.

Тому з метою спрощення ввезення на митну територію України матеріалів, вузлів, агрегатів, устаткування та комплектувальних виробів, що використовуються для виробництва продукції оборонного призначення виконавцями державного оборонного замовлення, а також для здешевлення вартості такої продукції, пропонується звільнити від сплати ввізним митом зазначені товари за умови, якщо такі товари використовуються на виконання умов контракту з оборонного замовлення чи договору на постачання продукції оборонного призначення, якщо кінцевим споживачем такої продукції є державний замовник.

2. Мета та завдання прийняття законопроекту

Метою внесення змін до Митного кодексу України є необхідність збільшення обороноздатності держави та здешевлення собівартості кінцевого продукту оборонного призначення.

3. Загальна характеристика і основні положення акта

Зміни, що пропонується внести до Митного кодексу України, спрямовані на зменшення витрат суб'єктів господарювання, що реалізовуватимуть державне оборонне замовлення чи виконуватимуть договір на постачання продукції оборонного призначення, якщо кінцевим споживачем такої продукції є державний замовник, а отже й зменшення витрат на продукцію оборонного призначення державними замовниками у зв'язку із здешевленням вартості кінцевого продукту.

Так, даним законопроектом передбачені звільнення від сплати ввізного мита матеріалів, вузлів, агрегатів, устаткування та комплектувальних виробів, що необхідні для виробництва продукції оборонного призначення виконавцями державного оборонного замовлення за умови, якщо такі товари використовуються на виконання умов контракту з оборонного замовлення чи договору на постачання продукції оборонного призначення, якщо кінцевим споживачем такої продукції є державний замовник.

4. Стан нормативно-правової бази

Дана сфера відносин регулюється Митним кодексом України.

Прийняття закону не потребує внесення змін до інших законодавчих актів.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація законопроекту не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акта

Запровадження норм проекту Закону сприятиме здешевленню продукції оборонного призначення, яка використовуватиметься всередині країни, що в кінцевому результаті позитивно впливатиме на обороноздатність держави в цілому.

 

Народні депутати України

Вінник І. Ю.

Тимчук Д. Б.

Опрос