Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О волонтерской деятельности" (относительно выплаты единовременной денежной помощи в случае гибели (смерти) или инвалидности волонтера во время предоставления волонтерской помощи в районе проведения антитеррористической операции)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 30.12.2014 № 1689
Дата рассмотрения: 30.12.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про волонтерську діяльність" (щодо виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) або інвалідності волонтера під час надання волонтерської допомоги в районі проведення антитерористичної операції)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття Закону України

Протягом декількох останніх місяців на сході України відбувається збройне протистояння між українськими військовими, працівниками правоохоронних органів та незаконними збройними формуваннями.

Відповідно до Указу Президента України від 14 квітня 2014 року N 405/2014 "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України" на території Донецької та Луганської областей проводиться антитерористична операція.

Значний вклад для проведення успішних антитерористичних заходів та підтримки мирного місцевого населення в районі проведення антитерористичної операції вносять волонтери, які часто ризикуючи своїм здоров'ям а деколи й життям, забезпечують безперебійну доставку та розповсюдження волонтерської допомоги серед військовослужбовців, працівників правоохоронних органів та цивільного населення.

Стаття 3 Конституції України визначає, що людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави.

На сьогоднішній день чинне законодавство не передбачає виплату одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності волонтера під час надання волонтерської допомоги в районі проведення антитерористичної операції.

З метою встановлення соціальної справедливості та додаткових гарантій діяльності волонтерів у районі проведення антитерористичної операції законопроектом пропонується запровадити виплати відповідної одноразової грошової допомоги.

2. Цілі та завдання прийняття законопроекту

Прийняття проекту Закону України дозволить гарантувати на законодавчому рівні виплату одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності волонтера під час надання волонтерської допомоги в районі проведення антитерористичної операції, що сприятиме встановленню соціальної справедливості та гарантуватиме відшкодування матеріальних витрат сім'ї волонтера чи безпосередньо йому у разі встановлення інвалідності.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Проектом вносяться зміни до Закону України "Про волонтерську діяльність" і пропонується встановити одноразову грошову допомогу:

- у разі загибелі (смерті) волонтера під час надання волонтерської допомоги в районі проведення антитерористичної операції сім'ї загиблого (померлого), його батькам та утриманцям;

- у разі встановлення інвалідності внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого під час надання волонтерської допомоги в районі проведення антитерористичної операції.

Виплата одноразової грошової допомоги здійснюється в розмірах та порядку встановлених Кабінетом Міністрів України.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

У даній сфері правого регулювання діють Конституція України, Закони України "Про волонтерську діяльність" і "Про благодійну діяльність та благодійні організації".

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація законопроекту потребуватиме додаткових витрат. Джерелом покриття додаткових витрат вбачається Державний бюджет України (див. додаток).

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття проекту Закону України дозволить гарантувати на законодавчому рівні виплату одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності волонтера під час надання волонтерської допомоги в районі проведення антитерористичної операції, що сприятиме встановленню соціальної справедливості та гарантуватиме відшкодування матеріальних витрат сім'ї волонтера чи безпосередньо йому у разі встановлення інвалідності.

 

Народні депутати України 

Чорновол Т. М.
Величкович М. Р.

Опрос