Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 3 Закона Украины "О Кабинете Министров Украины" (относительно обязательности онлайн-трансляции заседаний Кабинета Министров Украины)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 30.12.2014 № 1685
Дата рассмотрения: 30.12.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до статті 3 Закону України "Про Кабінет Міністрів України" (щодо обов'язковості онлайн-трансляції засідань Кабінету Міністрів України"

1. Обґрунтування необхідності прийняття змін до Закону

З огляду на необхідність відкритості діяльності органів державної влади та враховуючи те, що ухвалено Закон України "Про доступ до публічної інформації", яким передбачено відкритість усієї публічної інформації, а саме: відображеної та задокументованої будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом, пропонується забезпечити повну гласність та відкритість засідань Кабінету Міністрів України. Як відомо, ст. 3 Закону "Про доступ до публічної інформації" передбачає право на доступ до публічної інформації, що гарантується: обов'язком розпорядників інформації надавати та оприлюднювати інформацію, крім випадків, передбачених законом; максимальним спрощенням процедури подання запиту та отримання інформації та доступом до засідань колегіальних суб'єктів владних повноважень, крім випадків, передбачених законодавством. Саме тому пропонується зробити обов'язковим онлайн-трансляції засідань Кабінету Міністрів України на офіційному веб-сайті уряду.

Даний законопроект дозволить забезпечити доступ громадян до процесу обговорення найважливіших питань життя держави та до розуміння позицій кожного члена Кабінету Міністрів України.

2. Цілі та завдання прийняття акта

Метою проекту є сприяння створенню умов до відкритості та публічності діяльності Кабінету Міністрів України.

3. Загальна характеристика та основні положення проекту

Проектом передбачено забезпечити гласність засідань уряду України шляхом онлайн-трансляції у повному обсязі засідань Кабінету Міністрів України на офіційному веб-сайті уряду.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Нормативно правова база правового регулювання включає Закон України "Про Кабінет Міністрів України" та Закон України "Про доступ до публічної інформації".

Прийняття законопроекту не потребує внесення змін до інших законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень законопроекту не потребує додаткових видатків з державного бюджету та забезпечується в рамках коштів, передбачених на забезпечення діяльності Кабінету Міністрів України.

6. Соціально-економічні та інші наслідки прийняття проекту Закону

Прийняття зазначеного Закону сприятиме відкритості та публічності у діяльності уряду України, більш широкому залученню громадян до ухвалення рішень Кабінету Міністрів України та посиленню відповідальності кожного члена уряду України за свої дії.

 

Народний депутат України 

М. В. Томенко

Опрос