Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О статусе ветеранов войны, гарантиях их социальной защиты" относительно дополнительных гарантий для участников боевых действий

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 14.01.2015 № 1684-1
Дата рассмотрения: 14.01.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" щодо додаткових гарантій для учасників бойових дій"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

На території України продовжують проходити бойові дії з агресором. Також ведеться антитерористична операція (далі - АТО), в якій беруть участь військовослужбовці (резервісти, військовозобов'язані) та працівники Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, особи рядового, начальницького складу, військовослужбовці, працівники Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань. Всі вони захищають незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України.

Відповідно до законодавства учасникам АТО для визнання їх статусу необхідно подати до відомчих комісій, створених при центральних органах виконавчої влади та інших державних органах, довідки про свою участь в АТО, засвідчені командирами військових формувань, у разі поранення - висновок медичної комісії, а для нарахування пенсій - копію паспорта. Але на практиці все проходить не так просто. Бійці воюють, отримують поранення, гинуть, але довідок про участь в АТО так і не отримують або командири частин приписують їх до військових частин, що не беруть участь в АТО. Яким же чином ці бійці або члени сімей загиблих бійців можуть довести їх участь в АТО? Ніяким... Вони просто загнані в глухий кут, з якого дуже важко вибратись і у людей просто опускаються руки.

Для вирішення цієї проблеми проектом Закону пропонується зобов'язати Міністерство оборони України та його структурні підрозділи забезпечувати видачу особам довідок, що підтверджують їх участь в антитерористичній операції протягом 7 робочих днів з моменту прийняття рішення про демобілізацію та/або протягом 3 робочих днів з моменту звернення відповідних осіб.

2. Мета і завдання прийняття законопроекту

Законопроектом пропонується законодавчо визначити механізм отримання учасниками бойових дій довідок, що підтверджують їх участь в антитерористичній операції

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту

Законопроектом пропонується внести зміни до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", якими передбачається зобов'язати Міністерство оборони України та його структурні підрозділи забезпечити видачу особам довідок, що підтверджують їх участь в антитерористичній операції протягом 7 робочих днів з моменту прийняття рішення про демобілізацію та/або протягом 3 робочих днів з моменту звернення відповідних осіб.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Нормативно-правовою базою у цій сфері правового регулювання є Конституція України, Закон України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".

Прийняття законопроекту не потребуватиме внесення змін до інших законодавчих актів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття законопроекту не потребуватиме внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік", а його реалізація не потребуватиме збільшення видатків державного бюджету.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття

Прийняття законопроекту та реалізація його положень дозволить забезпечити ефективний механізм щодо підтвердження факту участі осіб в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення та визнання особи учасником бойових дій, поклавши прямий обов'язок на Міністерства оборони України та його структурні підрозділи видавати особам довідки, що підтверджують їх участь в антитерористичній операції протягом 7 робочих днів з моменту прийняття рішення про демобілізацію та/або протягом 3 робочих днів з моменту звернення відповідних осіб.

 

Народні депутати України:

С. П. Лабазюк

С. П. Івахів

В. Й. Развадовський

С. В. Мартиняк

Б. Ю. Береза

В. З. Парасюк

І. М. Єремеєв

М. П. Курячий

Опрос