Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О Таможенном тарифе Украины" относительно отмены ввозной пошлины на электромобили

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 28.12.2014 № 1674
Дата рассмотрения: 28.12.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Митний тариф України" щодо скасування ввізного мита на електромобілі"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Екологічні проблеми сучасності значною мірою пов'язані з використанням традиційного моторного палива у двигунах внутрішнього згоряння. Одним із найбільш ефективних шляхів вирішення цієї проблеми є втілення прогресивних енергозберігаючих та екологічно чистих технологій у силових установках автомобілів. Тож нині все більше зростає потреба в ефективних та екологічно чистих автотранспортних засобах. Останнім часом провідні автомобілебудівні корпорації проводять інтенсивні розробки у різних напрямах, таких як застосування альтернативних видів палива, впровадження енергоємних накопичувачів енергії, розроблення автомобілів з електричним приводом: електромобілів та гібридних автомобілів.

За останні кілька років на світовому автомобільному ринку значно зросли об'єми продажу електромобілів. Розвинені країни Європи та світу, прагнучи популяризувати електромобілі, впроваджують різні привілеї покупцям та продавцям електромобілів. Так, наприклад, Норвегія, не зважаючи на великі власні запаси нафти, досягла значного збільшення кількості електромобілів на своїх дорогах. Ці успіхи є наслідком проведення роз'яснювальної роботи серед населення щодо охорони навколишнього природного середовища, а також впровадження низки фінансових та дорожньо-транспортних привілеїв (звільнення від сплати імпортного мита та від податку на реєстрацію нової машини, звільнення від сплати збору за користування платними дорогами, право на безкоштовне паркування, дозвіл пересуватися автобусною смугою, та ін.).

Варто також зазначити, що переорієнтування автомобільного ринку України на електромобілі сприятиме енергетичній незалежності України.

Крім цього збільшення кількості на українських дорогах такого виду громадського транспорту як тролейбус сприятиме покращенню комфорту пасажирів та зменшенню плати за проїзд. Нині велику частку на ринку пасажирських перевезень громадським транспортом займають маршрутні таксі. Як показує практика, якість послуг, які надаються такими перевізниками, залишає бажати кращого (постійне порушення правил безпеки при перевезенні пасажирів, нетверезі та/або перевтомлені водії, несправні транспортні засоби тощо). Водночас вартість користування маршрутними таксі для пасажирів на сьогодні складає від 2 до 4 гривень за внутрішньоміські перевезення, і до того ж ця ціна залежить від вартості бензину/газу.

В той же час у містах України вже існує розгалужена система електромереж для тролейбусів. Проте тролейбусний парк на сьогодні здебільшого давно вже зношений і потребує оновлення. Такі оновлення можна проводити купуючи тролейбуси у українських виробників. Також одним з найдоцільніших способів оновлення тролейбусного парку є купівля тролейбусів, що використовувалися у інших державах (наприклад у Чехії). Така практика на сьогодні вже існує та добре себе зарекомендувала.

2. Цілі і завдання законопроекту

Законопроект розроблено з метою охорони навколишнього природного середовища, забезпечення енергетичної незалежності України, спрощення доступу українського населення до новітніх розробок та технологій, покращення якості та зменшення вартості пасажирських перевезень в Україні.

Завданням законопроекту є створення передумов для зменшення вартості, а відповідно і популяризації електромобілів в Україні.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Законопроектом пропонується скасувати ввізне мито на транспортні засоби, оснащені електричними двигунами.

4. Місце законопроекту в системі законодавства

Законопроектом регулюються правовідносини у сфері Митного тарифу України.

Основними нормативно-правовими актами, які регулюють зазначене питання, є Конституція України та Закон України "Про Митний тариф України".

Реалізація положень цього законопроекту після його прийняття не потребує внесення змін до інших законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень законопроекту не потребує додаткових видатків з Державного бюджету України.

6. Обґрунтування очікуваних соціально-економічних, правових та інших наслідків застосування законопроекту після його прийняття

Прийняття Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Митний тариф України" щодо скасування ввізного мита на електромобілі" створить передумови для зменшення ціни на електромобілі та збільшення їх питомої ваги на українському автомобільному ринку. Це в свою чергу сприятиме охороні навколишнього природного середовища, забезпеченню енергетичної незалежності України, а також значною мірою спростить доступ українському населенню до новітніх розробок та технологій. Ще одним наслідком прийняття зазначеного законопроекту буде покращення якості та зменшення вартості пасажирських перевезень в Україні.

 

Народний депутат України 

Ю. В. Левченко

Опрос