Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно запрещения на ограничение или прекращение поставки электрической и тепловой энергии)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 28.12.2014 № 1673
Дата рассмотрения: 28.12.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо заборони на обмеження або припинення постачання електричної та теплової енергії)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Останнім часом значно зросла кількість випадків відключення від постачання електричної та теплової енергії населення України, у тому числі установ охорони здоров'я, навчальних закладів та суб'єктів господарської діяльності, які є виробниками продукції, робіт і послуг оборонного призначення та виконують державне оборонне замовлення, через дефіцит палива або за неповну оплату спожитої енергії. Це може призвести до невідворотних наслідків.

У лікарнях та поліклініках України відсутні автономні генератори на випадок обмеження або відключення від електричної та теплової енергії. Тому, є недопустимим, щоб установи охорони здоров'я були обмежені в постачанні електро- та теплоенергії.

Неприйнятним є також відключення закладів освіти, оскільки дітям доводиться навчатися у холодних класах, у темряві, без можливості отримати повноцінний обід, оскільки їдальні закриваються через відсутність світла.

Потрібно наголосити, що взагалі неприпустимим, в умовах військової агресії та неоголошеної війни, є відключення електричної та теплової енергії суб'єктам господарської діяльності, які є виробниками продукції, робіт і послуг оборонного призначення та виконують державне оборонне замовлення.

Законодавством України передбачена можливість постачальників обмежувати або повністю припиняти постачання електричної та теплової енергії усім без виключення категоріям споживачів.

Слід зазначити, що внаслідок такого законодавчого підходу на практиці складаються просто безпрецедентні ситуації, коли створюється загроза життю людини та порушуються її конституційні права, а також існує пряма загроза територіальній цілісності та суверенітету нашої держави.

2. Мета і завдання законопроекту

Мета законопроекту - захист конституційних прав громадян на життя, освіту, медичне обслуговування та посилення обороноздатності нашої держави.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Проект Закону передбачає заборону на обмеження або повне припинення електропостачання або теплової енергії закладам охорони здоров'я та навчальним закладам, без погодження з органами державної влади або органами місцевого самоврядування, що відповідають за фінансування даних установ, а також суб'єктам господарської діяльності, які є виробниками продукції, робіт і послуг оборонного призначення та виконують державне оборонне замовлення на час дії воєнного стану або проведення антитерористичної операції на території України.

4. Стан нормативно-правової бази у цій сфері правового регулювання

Конституція України (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1996, N 30, ст. 141).

Закон України "Про електроенергетику" (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1998, N 1, ст. 1).

Законі України "Про теплопостачання" (Відомості Верховної Ради України, 2005 р., N 28, ст. 373).

Реалізація положень поданого законопроекту після його прийняття не потребує внесення змін до інших законів.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація запропонованого проекту Закону України не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо заборони на обмеження або припинення постачання електричної та теплової енергії)" дозволить забезпечити належний захист конституційних прав громадян на медичне обслуговування та освіту, реалізація яких безпосередньо пов'язана із безперебійним постачанням установ охорони здоров'я та навчальних закладів електричною та тепловою енергією, а також забезпечить обороноздатність нашої держави, в умовах військової агресії.

 

Народні депутати України

Т. І. Батенко (N 321)

Д. Є. Добродомов (N 313)

О. С. Мусій (N 322)

Опрос