Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Кодекс административного судопроизводства Украины относительно усиления защиты прав военнослужащих, задействованных в антитеррористической операции или военных действиях

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 28.12.2014 № 1662
Дата рассмотрения: 28.12.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України щодо посилення захисту прав військовослужбовців, задіяних в антитерористичній операції чи військових діях"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Чинне законодавство значно ускладнює процедуру захисту прав осіб, що приймали участь в бойових діях при проведенні антитерористичної операції. У випадку неналежного виконання своїх обов'язків начальницьким складом МВД чи МВС щодо неоформлення відповідних документів для прийняття на службу чи підтвердження виконання службових обов'язків строк звернення до суду визначений як для "мирного" держслужбовця в один місяць. Це занадто малий термін для особи, що повернулась із зони АТО, а тим більше для тих хто отримав поранення та потребує реабілітації. За таким обставин збільшення строку звернення до суду та ще з можливістю його поновлення (строк обраховується з моменту коли особа дізналась про порушене право) є посиленням захисту та реалізації конституційних прав громадян на судовий захист.

2. Мета і цілі прийняття законодавчого акта

Метою проекту Закону є забезпечення прав громадян, що захищали країну від ворогів, на судовий.

3. Загальна характеристика та основні положення акта

Законопроект спрямований на захист конституційних прав громадян на судовий захист, підвищення авторитету держави як основного гаранта прав громадян в частині захисту порушених прав, відновлення довіри людей до держави та судової системи зокрема.

4. Стан нормативно-правової бази

Правовідносини регулюються Конституцією України та Кодексом адміністративного судочинства України. Реалізація положень поданого законопроекту після його прийняття не потребує внесення змін до інших законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація Закону під час його практичного застосування після його прийняття не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України та місцевих бюджетів.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття проекту Закону

Прийняття законопроекту сприятиме посиленню довіри громадян до держави і судової системи та підвищить авторитет влади.

 

Народні депутати України:

О. В. Купрієнко (посв. N 201)

О. В. Ляшко

В. В. Амельченко

А. В. Кошелєва

С. М. Скуратовський

О. А. Кочинська

Д. В. Лінько

І. В. Мосійчук

О. О. Лєнський

Опрос