Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно ограничения излишнего вмешательства государства в хозяйственную деятельность аграрных товаропроизводителей

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 27.12.2014 № 1659-1
Дата рассмотрения: 26.12.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження надмірного втручання держави у господарську діяльність аграрних товаровиробників"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Змінами до Земельного кодексу України у 2011 році було запроваджено обов'язкове розроблення проектів землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь, всіма власниками та користувачами земель сільськогосподарського призначення.

Запроваджена вимога абсолютно необґрунтовано створила штучне навантаження для землекористувачів, адже дотримання задекларованої у проекті сівозміни не може гарантувати збереження родючості ґрунтів. Натомість це спричиняє додаткові затрати для фермерів та сільськогосподарських підприємств. Такі проекти на сьогодні повинні мати всі без винятку землекористувачі (навіть ті, що мають невеликі площі).

На практиці складність процедури розробки таких проектів та їх значна вартість призвели до того, що лише дуже невелика частка землекористувачів (декілька відсотків) спромоглася розробити їх відповідно до законодавства.

Практика застосування зазначених норм довела низьку їх дієвість, оскільки вони лише створюють штучні адміністративні бар'єри для землекористувачів.

Тому даним проектом пропонується змінити відповідні норми законодавства щодо обов'язковості розробки проектів землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь.

2. Цілі і завдання прийняття законопроекту

Цей законопроект є альтернативним до проекту Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правового регулювання застосування сівозміни у сільському господарстві" (реєстр. N 1253 від 04.12.2014), оскільки пропонує інше бачення врегулювання ситуації у цій сфері суспільних відносин. Законопроектом пропонується зробити розробку проектів землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь, добровільною та скасувати державну експертизу цих проектів.

3. Загальна характеристика й основні положення законопроекту

Законопроектом пропонується ряд змін у законодавство, зокрема передбачається добровільність розробки проектів землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь, та їх затвердження виключно землевласниками або землекористувачами.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Законодавчими актами, що діють у даній сфері правового регулювання, є: Земельний кодекс України, Закон України "Про землеустрій", Закон України "Про охорону земель", Закон України "Про державну експертизу землевпорядної документації", Кодекс України про адміністративні правопорушення.

5. Фінансово-економічне обґрунтування законопроекту

Прийняття законопроекту не потребує виділення додаткових коштів із Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Реалізація законопроекту дозволить зменшити бюрократичне навантаження на аграріїв і заощадити їх витрати на землекористування, пов'язані з необхідністю розробки проектів землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь.

 

Народний депутат України

О. П. Мушак

Опрос