Идет загрузка документа (8 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в раздел XXI "Заключительные и переходные положения" Таможенного кодекса Украины относительно временного освобождения от обложения ввозной пошлиной товаров, принадлежащих субъектам космической деятельности

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 26.12.2014 № 1651
Дата рассмотрения: 26.12.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до розділу XXI "Прикінцевих та перехідних положень" Митного кодексу України щодо тимчасового звільнення від оподаткування ввізним митом товарів що належать суб'єктам космічної діяльності"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Проект Закону розроблено на виконання Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України на 2013 - 2017 роки (далі - Космічна програма) затвердженої Законом України від 05 вересня 2013 року N 439-VII.

Забезпечення розвитку сучасних космічних технологій в Україні є важливим чинником, що визначає стратегічне місце держави у світі.

Підвищенні ефективності використання космічного потенціалу для вирішення актуальних завдань соціально-економічного, екологічного, культурного, інформаційного і науково-освітнього розвитку суспільства, забезпечення національної безпеки та оборони, захисту геополітичних інтересів держави є на сьогодні головним.

Відповідно нормам Митного кодексу України, суб'єкти космічної діяльності, які отримали ліцензію на право її здійснення та брали участь у реалізації таких договорів (угод) були звільнені від оподаткування ввізним митом в режимі імпорту товари для створення космічної техніки та класифікуються за відповідними кодами товарів згідно з УКТЗЕД, до 1 січня 2015 року.

Державне підприємство "Виробниче об'єднання Південний машинобудівний завод ім. О. Макарова" - провідне підприємство по виготовленню ракетно-космічної техніки в Україні. Підприємство є головним виконавцем проекту створення міжнародного українсько-бразильського ракетного комплексу з запуску космічних апаратів "Циклон-4", виконавцем Національної космічної програми України, виконавцем міжнародних угод з виготовлення ракетно-космічної техніки.

Погіршення фінансового становища основного підприємства космічної галузі, що пов'язане з дефіцитом обігових коштів та недозавантаженням виробничих потужностей, відсутності постійного державного замовлення, недостатнього фінансування програми "Циклон", не дозволяє виконувати діючі довгострокові міжнародні контракти, які виконуються під гарантії уряду України та може призвести до зриву довгострокових технологічних процесів виробництва ракетно-космічної техніки по всій галузі.

У разі продовження комплексної державної підтримки космічної галузі передбачається подолання фінансової нестабільності та нарощування показників діяльності.

Тому удосконалення механізму надання державної підтримки, забезпечення інвестиційної привабливості космічної діяльності, дасть змогу створити сприятливі умови для розвитку космічних технологій, сформувати внутрішній ринок космічних послуг і підвищити рівень експортного потенціалу держави.

2. Цілі та завдання проекту

Законопроектом передбачається продовжити звільнення суб'єктів космічної діяльності - резидентів України від оподаткування ввізним митом в режимі імпорту товарів для створення космічної техніки та що класифікуються за відповідними кодами товари згідно з УКТЗЕД, на період дії Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України у 2013 - 2017 рр.

Ціллю внесення змін є запобігання настанню неплатоспроможності державного підприємства "Виробниче об'єднання Південний машинобудівний завод імені О. Макарова" через нестачу обігових коштів і негативних соціально-економічних наслідків для підприємства, а також продовження державної підтримки підприємств космічної галузі України щодо створення ракетно-космічної техніки.

3. Загальна характеристика і основні положення проекту

Законопроектом передбачається продовжити до 1 січня 2018 року дію п. 4 розділу XXI "Прикінцевих та перехідних положень" Митного кодексу України протягом дії ратифікованих Верховною Радою України міжнародних договорів (угод) України з питань космічної діяльності щодо створення космічної техніки (включаючи агрегати, системи та їх комплектуючі для космічних комплексів, космічних ракет-носіїв, космічних апаратів та наземних сегментів космічних систем), та дії Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України на 2013 - 2017 роки.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Нормативно-правову базу в даній сфері складають Митний та Податковий кодекси України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень законопроекту не потребує додаткових коштів з державного або місцевих бюджетів, оскільки здійснюється за рахунок видатків, передбачених на реалізацію Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України на 2013 - 2017 роки.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття проекту та його реалізація забезпечить виконання міжнародних угод з виготовлення ракетно-космічної техніки створить умови для оновлення засобів виробництва, впровадженню сучасних технологій у ракетобудуванні та збільшення обсягів виробництва; підвищить конкурентоспроможність вітчизняних ракет-носіїв на зовнішньому ринку космічного машинобудування та озброєнь, позитивно вплине на ринок праці, оскільки надасть можливість зберегти робочі місця. (На сьогоднішній день в космічній галузі зайнято 28,7 тис. працівників).

Проект Закону стосується питання розвитку регіональних економік не тільки Дніпропетровської області, а також Київської та Харківської областей, де розташовані суміжні підприємства космічної галузі.

 

Народний депутат України

М. П. Курячий (посв. N 240)

Опрос