Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 265-2 Кодекса Украины об административных правонарушениях (относительно улучшения положения в организации дорожного движения)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 25.12.2014 № 1636
Дата рассмотрения: 25.12.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до статті 2652 Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо покращення становища в організації дорожнього руху)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

В даний час, враховуючи надто складний рух по наших автодорогах, виникла нагальна потреба в дієвих заходах щодо порушників правил зупинки та стоянки транспортних засобів, визначених Правилами дорожнього руху, а саме щодо тимчасового затримання транспортних засобів та доставляння їх на спеціальні майданчики, оскільки порушення правил зупинки та стоянки транспортних засобів на вулицях міста призводить до зменшення пропускної спроможності вулично-шляхової мережі, що позначається на безпеці дорожнього руху.

Припарковані, особливо в зимовий період, транспортні засоби з порушенням вимог дорожніх знаків щодо заборони зупинки та стоянки не дозволяють здійснювати механізоване прибирання снігу та сміття, посипання доріг піском, а також забезпечити безперешкодний рух швидкої допомоги, пожежних машин та громадського транспорту.

Тому, законопроектом пропонується надати повноваження працівникові Державної автомобільної інспекції тимчасово затримувати транспортний засіб за порушення правил зупинки та стоянки.

2. Цілі та завдання прийняття акта

Метою законопроекту є забезпечення створення безпечних умов для учасників дорожнього руху, збереження життя і здоров'я громадян, а також підвищення ефективності впливу на дисципліну учасників дорожнього руху.

Законопроектом вносяться зміни до статті 2652 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

3. Загальна характеристика і основні положення проекту нормативно-правового акта

Законопроектом вносяться зміни до статті 2652 Кодексу України про адміністративні правопорушення, що дозволить працівникам Державної автомобільної інспекції тимчасово затримувати транспортний засіб за порушення правил зупинки та стоянки.

4. Нормативно-правова база у даній сфері правового регулювання

Питання, що стосуються предмета правового регулювання проекту Закону України, регулюються Конституцією України, Кодексом України про адміністративні правопорушення, Законом України "Про дорожній рух", Правилами дорожнього руху, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року N 1306.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація акта не потребуватиме додаткових матеріальних та інших витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акта

Прийняття законопроекту сприятиме запобіганню вчиненню правопорушень у сфері безпеки дорожнього руху, зниженню рівня аварійності на дорогах, збільшенню пропускної спроможності автомобільних доріг у містах України.

 

Народний депутат України

М. Федорук (посв. N 399)

Опрос