Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно гарантий для работников на время исполнения обязанностей в связи с мобилизацией)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 24.12.2014 № 1613
Дата рассмотрения: 23.12.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо гарантій для працівників на час виконання обов'язків у зв'язку з мобілізацією)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

У зв'язку з існуючою ситуацією в України та виданням Указу "Про часткову мобілізацію" від 17 березня 2014 року N 303 є нагальна потреба у наданні гарантій громадянам України, залученим на час виконання обов'язків у зв'язку з мобілізацією, з питання повернення на роботу (службу).

Частково відповідні гарантії передбачені прийнятим 27 березня 2014 року Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення проведення мобілізації" (N 1169-VII). Водночас цим законом не охоплено ряду особливостей повернення на роботу (службу) осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Загальна чисельність державних службовців та посадових осіб органів місцевого самоврядування за даними Держстату України станом на 31 грудня 2013 року складає 433269 тис., з них чоловіків - понад 83 тис.

Додатковими обмеженнями на сьогодні для таких громадян є вимоги щодо необхідності проходження конкурсу та спеціальної перевірки, зокрема повторно. Зазначене ускладнить їх повернення на службу у зв'язку з вимушеною затримкою приступити до виконання обов'язків, а також зумовить витрати коштів на отримання відповідних сертифікатів для проходження згаданої перевірки.

2. Мета і шляхи її досягнення

Основною метою законопроекту є забезпечення захисту прав працівників під час виконання ними обов'язків, передбачених Законом України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" та врегулювання питання повернення на державну службу та службу в органах місцевого самоврядування осіб, залучених на час виконання обов'язків по мобілізації.

3. Місце законопроекту в системі законодавства

У даній сфері правового регулювання основними нормативно-правовими актами є Конституція України та закони України:

"Про державну службу";

"Про службу в органах місцевого самоврядування";

"Про засади запобігання і протидії корупції";

"Про військовий обов'язок та військову службу";

"Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація законопроекту у разі його прийняття не потребуватиме додаткових витрат з Державного бюджету України.

5. Обґрунтування очікуваних соціально-економічних, правових та інших наслідків застосування закону після його прийняття

Прийняття законопроекту дозволить врегулювати правовідносини щодо повернення на роботу (службу) осіб, залучених на час виконання обов'язків у зв'язку з мобілізацією, захистити конституційне право на працю з метою належного матеріального забезпечення таких громадян та членів їх сімей.

 

Народні депутати України 

Г. М. Заболотний
О. Г. Домбровський

Опрос