Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О дорожном движении" (относительно предоставления информации о зарегистрированных транспортных средствах из Единого государственного реестра)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 23.12.2014 № 1595
Дата рассмотрения: 23.12.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про дорожній рух" (щодо надання інформації про зареєстровані транспортні засоби з Єдиного державного реєстру)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Події останнього періоду в Україні свідчать про те, що й на сьогодні у суспільстві затребувані зміни, якими б запроваджувалися нові демократичні стандарти, що базуються на таких принципах: підконтрольність та дотримання закону політиками, працівниками органів державної влади та місцевого самоврядування, суддями та працівниками правоохоронних органів; протидія корупції; прозорість влади; громадський контроль за владою; законність, невідворотність відповідальності та ін. Для реалізації названих принципів необхідні правові та організаційні механізми, що дозволили б контролювати владу, отримувати відповідні документи у якості доказів, притягати до політичної та юридичної відповідальності винних осіб.

На сьогодні зроблено певні кроки щодо можливостей доступу до інформації щодо майнового стану. Так, було прийнято Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кінцевих вигодоодержувачів юридичних осіб та публічних діячів", яким зокрема надані можливості щодо доступу до інформації про кінцевих набувачів юридичних осіб-суб'єктів підприємницької діяльності, надано доступ до реєстру прав на нерухоме майно. Разом з тим, на сьогодні залишається закритою інформація про власність на транспортні засоби. Відкриття доступу до такої інформації має стати кроком у реалізації наведених вище принципів відкритого та демократичного суспільства.

Прийняття такого законопроекту стане кроком у реалізації публічного контролю за декларуванням видатків, який планується запровадити у найближчій перспективі.

Відкриття такої інформації також сприятиме публічному контролю за сплатою податків фізичними та юридичними особами, які є власниками відповідних транспортних засобів.

Встановлення обов'язку розкриття інформації про фізичну особу власника транспортного засобу та встановлення вільного доступу до Єдиного державного реєстру, держателем якого є Державтоінспекція Міністерства внутрішніх справ України, сприятиме зменшенню рівня корупції в країні, а також сприятиме відкритості і прозорості діяльності посадових осіб усіх рівнів.

2. Мета законопроекту

Метою законопроекту є забезпечення відкритості і прозорості правовідносин у суспільстві та у державному управлінні, а також вільного доступу до Єдиного державного реєстру, держателем якого є Державтоінспекція Міністерства внутрішніх справ України.

Правові аспекти

У цій сфері діють такі нормативно-правові акти:

Закон України "Про дорожній рух"

Закону України "Про автомобільний транспорт"

Порядок державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 07 вересня 1998 року N 1388.

Положення про Державну автомобільну інспекцію Міністерства внутрішніх справ, затверджене 14 квітня 1997 року N 341, та ін. нормативно-правові акти.

3. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація запропонованого законопроекту не потребує додаткових бюджетних коштів, матеріальних та інших витрат.

4. Запобігання корупції

Законопроект не містить правил та процедур, які можуть становити ризики вчинення корупційних правопорушень, навпаки закон матиме позитивний вплив на скорочення рівня політичної корупції та сприятиме прозорості влади.

5. Громадське обговорення

Законопроект обговорено та погоджено з громадськими організаціями.

6. Позиція соціальних партнерів.

Законопроект спрощує доступ до інформації, скасовує наявні обмеження, нові заборони та обмеження не запроваджується.

7. Прогноз результатів

Прийняття законопроекту дасть змогу запровадити додаткові заходи контролю за особами, які призначаються на відповідальні посади в органах державної влади (державних органах) та органах місцевого самоврядування, відновлення довіри в громадян до системи влади в Україні, а також створення умов для забезпечення відкритості, прозорості та публічності влади усіх рівнів.

Крім того, запровадження вільного доступу до Єдиного державного реєстру, держателем якого є Державтоінспекція Міністерства внутрішніх справ України якісний склад та контроль за діями посадових осіб органів державної влади та місцевого самоврядування.

Прийняття цього законопроекту матиме значні позитивні правові та соціально-економічні наслідки.

 

Народний депутат України

Л. П. Козаченко

Опрос