Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О Государственном земельном кадастре" относительно урегулирования правоотношений при оформлении прав собственности или пользования земельным участком

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 23.12.2014 № 1593
Дата рассмотрения: 23.12.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про державний земельний кадастр" щодо врегулювання правовідносин при оформленні прав власності чи користування земельною ділянкою"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Наявність визначеного переліку підстав скасування державної реєстрації земельної ділянки неможливо видалити дані про право власності на земельну ділянку в базі даних Державного земельного кадастру у разі припинення права власності чи користування земельною ділянкою. Це унеможливлює державну реєстрацію права власності чи користування нового власника чи користувача.

Відсутність державної реєстрації права власності чи користування земельною ділянкою унеможливлює здійснення господарської діяльності суб'єктами господарювання, зокрема комунальними підприємствами, що надають житлово-комунальні послуги населенню (напр. водопостачання та водовідведення). Власник земельної ділянки, право власності чи користування якої припинено, вже не сплачує орендної плати чи плати за землю, а новий власник/користувач ще не сплачує так як нема державної реєстрації. Прийняття законопроекту упорядить відносини між власниками/користувачами земельних ділянок і державою та органами місцевого самоврядування.

2. Цілі та завдання прийняття законопроекту

Законопроект спрямований на вдосконалення та усунення прогалин в земельному законодавстві при технічній реалізації законодавчих норм.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Проектом передбачається законодавчо вирішити практичну життєву проблему, вирішення якої не врегульовано чинним законодавством, та доповнити перелік підстав скасування запису державної реєстрації в Державному земельному кадастрі.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Відносини в даній сфері регулюються положеннями Земельного Кодексу України, Закону України "Про державний земельний кадастр", Порядку ведення Державного земельного кадастру, затвердженого ПКМУ N 1051 від 17.10.2012 року. Реалізація положень даного законопроекту після його прийняття потребує внесення змін до Порядку ведення Державного земельного кадастру.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація проекту Закону не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття цього законопроекту дасть змогу суб'єктам господарювання, що мають в користуванні чи власності земельні ділянки, впорядкувати правовідносини з державою чи органами місцевого самоврядування та збільшить надходження до бюджетів, що отримують плату за землю, оскільки ця плата нараховується з використанням даних Державного земельного кадастру.

 

Народний депутат України

О. В. Купрієнко

Опрос