Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Кодекс Украины об административных правонарушениях относительно усиления борьбы с браконьерством и защиты окружающей среды

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 23.12.2014 № 1586
Дата рассмотрения: 23.12.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення боротьби з браконьєрством та захисту навколишнього середовища"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Охорона об'єктів рослинного та тваринного світу є важливою складовою збереження природних ресурсів країни. Більша частина мисливських угідь перебуває в користуванні приватних мисливських та мисливсько-рибальських господарств. Охорону зазначених територій здійснюють працівники єгерської служби, що створюється відповідно ст. 29 ЗУ "Про мисливське господарство". Саме єгерська служба займається щоденною роботою з охорони та збереження популяцій мисливських тварин. Працівники єгерської служби практично щоденно перебувають в мисливських угіддях та крім порушень правил полювання стикаються з такими порушеннями як засмічення лісів та лісопосадок, "дикий" відпочинок туристів, випалюванням сухої трави, розведення багать з порушенням протипожежних правил, тощо. Здійснюючи охорону мисливських угідь та виявляючи факти браконьєрства єгері позбавлені будь-яких можливостей затримати правопорушника, зафіксувати порушення та припинити порушення. Цим користуються правопорушники охочі побавитись в лісових угіддях та влаштовувати від стихійних звалищ до нічних полювань "з під фари".

Як свідчить практика позбавлення посадових осіб користувачів мисливських угідь - приватних мисливських господарств в 2012 році права складати протоколи про адміністративні правопорушення призвело до значного збільшення випадків браконьєрства.

Крім того, надання права єгерській службі складати протоколи про правопорушення пов'язані із засміченням та знищенням флори і фауни значно поліпшить екологічну ситуацію та збереже нашу природу для нащадків.

2. Цілі та завдання прийняття законопроекту

Законопроект спрямований на розширення прав користувачів мисливських угідь для збереження природних ресурсів та підвищення рівня відповідальності за порушення пов'язані з нанесення шкоди навколишньому середовищу.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Проектом передбачається розширити коло осіб, які безпосередньо пов'язані з охороною природи, що мають право фіксувати правопорушення передбачені відповідними статтями КУпАП.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Відносини в даній сфері регулюються положеннями Кодексу України про адміністративні правопорушення, Законами України "Про мисливське господарство та полювання", "Про тваринний світ". Реалізація положень даного законопроекту після його прийняття не потребує внесення змін до інших законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація проекту Закону не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття цього законопроекту збільшить ефективність боротьби з браконьєрством, забрудненням навколишнього середовища побутовим та промисловим сміттям, знищенням природнього середовища під час спалювання сухої трави, зменшенням кількості лісових пожеж від випадкових туристичних багать та приведе у відповідність посадові обов'язки єгерської служби до її прав, підвищить рівень невідворотності покарання за скоєні адміністративні правопорушення.

 

Народний депутат України

О. В. Купрієнко

Опрос