Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в статью 25 Закона Украины "Об отпусках" (относительно отпусков работникам по месту работы на территории проведения антитеррористической операции)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 22.12.2014 № 1543
Дата рассмотрения: 22.12.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення зміни до статті 25 Закону України "Про відпустки"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект Закону України "Про внесення зміни до статті 25 Закону України "Про відпустки" розроблений на виконання Протоколу наради від 03.07.2014 під головуванням Віце-прем'єр-міністра України - Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Гройсмана В. Б. щодо комплексного вирішення питань із забезпечення першочергових потреб осіб, внутрішньо переміщених у межах країни.

2. Мета і шляхи її досягнення

Проект Закону України підготовлений з метою врегулювання на законодавчому рівні питань збереження трудових відносин та надання відпусток працівникам за місцем роботи на території проведення антитерористичних операцій.

Проектом акта передбачається частину першу статті 25 Закону України "Про відпустки" доповнити положенням про право працівників, які працюють на території проведення антитерористичної операції, на отримання відпустки без збереження заробітної плати на весь період проведення такої операції з урахуванням часу, необхідного для повернення на місце роботи після прийняття рішення про її припинення.

Прийняття зазначеного проекту сприятиме збереженню робочих місць за такими працівниками, зарахуванню періоду їх відсутності на роботі у зв'язку з проведенням антитерористичної операції до стажу роботи та дасть змогу таким працівникам вжити заходів для збереження свого життя і здоров'я без ризику втрати роботи.

3. Правові аспекти

Конституція України;

Закон України "Про відпустки";

Кодекс законів про працю України.

Реалізація положень поданого законопроекту після його прийняття не потребує внесення змін до інших актів України.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття проекту акта не потребуватиме додаткових витрат з державного бюджету.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект акта погоджено без зауважень Міністерством фінансів України, Міністерством оборони України, Міністерством економічного розвитку і торгівлі України та Міністерством юстиції України.

6. Регіональний аспект

Проект акта не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

61. Запобігання дискримінації

У проекті акта відсутні ознаки дискримінації.

7. Запобігання корупції

У проекті акта відсутні правила і процедури, що можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень. Громадська антикорупційна експертиза не проводилась.

8. Громадське обговорення

Проект акта не потребує проведення консультацій із громадськістю.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект акта погоджено без зауважень Спільним представницьким органом репрезентативних всеукраїнських об'єднань профспілок на національному рівні та Спільним представницьким органом сторони роботодавців на національному рівні.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект Закону України не належить до регуляторних актів.

11. Прогноз результатів

Прийняття цього Закону України дозволить врегулювати на законодавчому рівні питання збереження трудових відносин працівників, які переміщаються з районів проведення антитерористичної операції або залишаються у таких районах і не мають змоги виходити на роботу у зв'язку з небезпекою для життя та здоров'я на весь період її проведення, шляхом надання таким працівникам в обов'язковому порядку на їх прохання відпусток без збереження заробітної плати.

 

Міністр соціальної політики України 

П. Розенко

Опрос