Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в статью 7 Закона Украины "О передаче объектов права государственной и коммунальной собственности" (относительно совершенствования системы эксплуатации мостов и путепроводов)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 22.12.2014 № 1528
Дата рассмотрения: 22.12.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення зміни до статті 7 Закону України "Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності" (щодо вдосконалення системи експлуатації мостів та шляхопроводів)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

На балансах залізниць України на сьогодні знаходиться 103 автодорожні шляхопроводи, які не задіяні у технологічному процесі залізниць, є невід'ємною складовою транспортної інфраструктури міст та інших населених пунктів.

Залізниці ведуть поточне обслуговування зазначених об'єктів та виконують роботи з усіх видів ремонту.

Законом України "Про передачу об'єктів права державної власності та комунальної власності" визначено виключний перелік об'єктів, які підлягають безоплатній передачі з державної у комунальну власність. Автодорожні шляхи не включені до зазначеного переліку.

Таким чином, відремонтовані технічно справні об'єкти навіть за умови згоди місцевих органів влади, у відповідності із Законом України "Про передачу об'єктів права державної власності та комунальної власності", не можуть бути безоплатно передані з балансу залізниць у комунальну власність.

З метою вдосконалення системи експлуатації мостів та шляхопроводів, ефективного використання державного майна та на виконання рішення Міжвідомчої комісії з питань науково-технологічної безпеки при Раді національної безпеки і оборони України від 13.10.2009 пропонується внести зміни до статті 7 Закону України "Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності" щодо можливості безоплатної передачі мостів, шляхопроводів та інших сполучних споруд, які є невід'ємною складовою транспортної інфраструктурою міст та інших окремих населених пунктів із державної у комунальну власність.

2. Цілі і завдання прийняття акта

Прийняття запропонованих змін до статті 7 Закону України "Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності" дозволить вдосконалити систему експлуатації мостів та шляхопроводів, об'єднати у єдиний комплекс транспорту інфраструктуру міст та інших населених пунктів, забезпечити ефективне використання державних коштів, а за умов передачі у комунальну власність слугуватиме здійсненню належного керівництва місцевими органами.

3. Загальна характеристика і основні положення проекту акта

Законопроектом передбачено внесення змін до статті 7 Закону України "Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності".

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Нормативно-правовими актами у даній сфері суспільних відносин є Цивільний кодекс України, Господарський кодекс України, Закон України "Про транспорт", Закон України "Про залізничний транспорт", Закон України "Про цивільну оборону", Закон України "Про правові засади цивільного захисту", Закон України "Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності".

Прийняття вказаного законопроекту не потребує внесення змін до інших законодавчих актів.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація норм законопроекту не потребуватиме видатків з державного бюджету.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акта

Запропоновані до законопроекту зміни спрямовані на вдосконалення системи управління державним та комунальним майном, зміцнення державних гарантій щодо захисту прав власності, а також державного контролю за зміною форми власності об'єктів нерухомості, які відповідно до закону не можуть бути відчужені з державної власності, оскільки забезпечують життєдіяльність населених пунктів.

Безоплатна передача у комунальну власність мостів, шляхопроводів та інших штучних споруд транспортної інфраструктури дозволить вдосконалити систему експлуатації мостів та шляхопроводів, об'єднати у єдиний комплекс транспортну інфраструктуру міст та інших населених пунктів.

 

Народний депутат України

В. М. Остапчук (посв. N 375)

Опрос