Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О занятости населения" (относительно трудоустройства молодежи)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 19.12.2014 № 1524
Дата рассмотрения: 19.12.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про зайнятість населення" (щодо працевлаштування молоді)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту.

Проблема працевлаштування та зайнятості молоді давно вже є предметом дослідження економістів, соціологів, демографів, психологів та перебуває в центрі уваги державних установ та неурядових організацій. Внаслідок демократизації суспільства держава відмовилася від напівпримусових форм зайнятості, послаблено державний контроль за працевлаштуванням підвищилася незахищеність молоді на ринку праці, загострилася проблема молодіжного безробіття.

У статті 7 Закону України "Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні" зазначено, що працездатній молоді гарантується рівне з іншими громадянами право на працю.

Проте відсутність досвіду роботи та глибоких професійних знань - основний недолік, який стає на заваді працевлаштування молодих людей. Та не варто забувати про ряд переваг до яких належать тривалий період майбутньої працездатності в порівнянні з іншими віковими групами працівників, відсутність негативного досвіду безвідповідального відношення до результатів праці, більш висока мобільність та адаптивність.

Тому сьогодні є нагальна необхідність у прийнятті законопроекту, який би сприяв працевлаштуванню молоді.

2. Цілі і завдання законопроекту.

Метою законопроекту є сприяння працевлаштуванню молоді.

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту.

Законопроектом пропонується внести зміни до Закону України "Про зайнятість населення", відповідно до яких для працевлаштування молоді до 30 років підприємствам, установам та організаціям з чисельністю штатних працівників понад 10 осіб встановлюється квота у розмірі 30 відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників за попередній календарний рік".

Також пропонується підвищити відповідальність за порушення законодавства про зайнятість населення шляхом суттєвого підвищення штрафів за порушення.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері регулювання.

Нормативно-правову базу у даній сфері правового регулювання становлять Конституція України, закони України "Про зайнятість населення", "Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні".

Проект не потребує внесення змін до інших законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування.

Реалізація Закону не призведе до збільшення видатків Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту.

Прийняття законопроекту сприятиме працевлаштуванню молоді, зниженню рівня безробіття, створить умови, забезпечить права та гарантії зайнятості, механізму працевлаштування та соціального захисту молоді.

 

Народний депутат України

В. З. Рабінович

Опрос