Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Уголовный кодекс Украины (относительно усиления уголовной ответственности за доведение до банкротства кредитного союза)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 19.12.2014 № 1518
Дата рассмотрения: 18.12.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону "Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо посилення кримінальної відповідальності за доведення до банкрутства кредитної спілки)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Складне фінансове становище кредитних спілок на сьогоднішній день пов'язане не лише з наслідками світової фінансової кризи, а й частково з недосконалістю законодавства та неналежним контролем за діяльністю кредитних спілок.

Саме тому пропонується посилити кримінальну відповідальність керівників кредитних спілок винних у доведенні до банкрутства кредитної спілки.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою законопроекту є посилення кримінальної відповідальності керівників кредитних спілок винних у доведенні до банкрутства кредитної спілки у вигляді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до восьми років, або позбавлення волі на строк до п'яти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до п'яти років.

3. Загальна характеристика та основні положення проекту

Проектом Закону пропонується посилити кримінальну відповідальність керівників кредитних спілок винних у доведенні до банкрутства кредитної спілки у вигляді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до восьми років, або позбавлення волі на строк до п'яти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до п'яти років.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Нормативно-правовими актами, що регулюють відносини у даній сфері правового регулювання є Кримінальний кодекс України.

Прийняття проекту не потребує внесення змін до чинного законодавства України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття цього Закону не потребуватиме додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Запобігання корупції

У законопроекті відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень. Громадська антикорупційна експертиза не проводилась.

7. Прогноз результатів

Наслідком прийняття законопроекту стане посилення захисту майнових прав громадян, які є членами кредитних спілок.

 

Народний депутат України

С. М. Каплін

Опрос