Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в статью 3 Закона Украины "О государственной социальной помощи инвалидам с детства и детям-инвалидам" относительно повышения уровня социального обеспечения

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 18.12.2014 № 1514
Дата рассмотрения: 17.12.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення зміни до статті 3 Закону України "Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам" щодо підвищення рівня соціального забезпечення"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Законом України "Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам" визначено право на матеріальне забезпечення інвалідів з дитинства та дітей-інвалідів шляхом виплати їм державної соціальної допомоги у розмірах, в залежності від прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність, та дітей відповідного віку.

Інвалідам з дитинства I групи підгрупи А державна соціальна допомога призначається у розмірі 100 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, також призначається надбавка на догляд за ними у розмірі 75 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, і на сьогодні загальний розмір цієї виплати становить 1660,75 грн.

Верховною Радою України 4 липня 2013 року прийнято Закон України "Про внесення змін до статті 3 Закону України "Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам" N 410-VII, що набув чинності з 28.07.2013.

Цим Законом підвищено розмір надбавки на догляд за дитиною-інвалідом підгрупи А з 50 % до 100 % прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку, що виплачується до державної соціальної допомоги.

У зв'язку із цим на сьогодні розмір державної соціальної допомоги з надбавкою на догляд на дитину-інваліда підгрупи А становить:

для дітей віком до 6 років - 1696,3 грн.;

для дітей віком від 6 до 18 років - 1950,3 грн.

У зв'язку з цим виникла соціально несправедлива ситуація, при якій для дітей-інвалідів підгрупи А, які після досягнення повноліття визнаються інвалідами з дитинства підгрупи А I групи, розмір державної соціальної допомоги з надбавкою на догляд зменшується на 289,55 грн. (з 1950,3 грн. до 1660,75 грн.).

Таким чином, дорослий інвалід I групи підгрупи А отримує на майже 290 грн. менше, ніж дитина-інвалід з такою ж підгрупою.

З огляду на вищезазначене, даним законопроектом запропоновано вирівняти розміри державної соціальної допомоги для дорослих інвалідів з дитинства та дітей-інвалідів, які мають найважчий ступінь втрати здоров'я.

2. Цілі і завдання прийняття акта

Цілі і завдання проекту акта - усунення диспропорцій в розмірах державної соціальної допомоги та надбавки на догляд, що виплачується повнолітнім та неповнолітнім особам з інвалідністю, які мають однаково найважчий ступінь втрати здоров'я.

3. Загальна характеристика і основні положення проекту акта

Проектом Закону пропонується внести зміну до статті 3 Закону України "Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам", передбачивши, що надбавка на догляд за інвалідом з дитинства підгрупи А I групи становить 110 відсотків замість 75 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

З урахуванням змін та діючого на сьогодні розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, розмір державної соціальної допомоги з надбавкою на догляд інвалідам з дитинства підгрупи А I групи стане 1992,9 грн.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

У даній сфері правового регулювання діє Конституція України, Закон України "Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам".

Реалізація положень цього законопроекту не потребуватиме внесення змін до інших законодавчих актів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація Закону потребуватиме додаткових коштів Державного бюджету України.

Для цього Прикінцевими положеннями проекту передбачено доручити Кабінету Міністрів подати на розгляд Парламенту пропозиції щодо внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік", необхідних для його реалізації.

Орієнтовна чисельність інвалідів з дитинства підгрупи А I групи станом на кінець 2014 року становить 35 тис. осіб.

З огляду на вищевикладене, прогнозна сума, необхідна для забезпечення законопроекту у 2015 році складає 139,5 млн. грн.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акта

Прийняття даного законопроекту забезпечить встановлення соціальної справедливості і не допустить зменшення розміру державної соціальної допомоги після досягнення дітьми-інвалідами підгрупи А повноліття.

 

Народний депутат України

Н. Ю. Королевська

Опрос