Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 1 Закона Украины "Об улучшении материального положения участников боевых действий и инвалидов войны" относительно повышения уровня социального обеспечения

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 18.12.2014 № 1513
Дата рассмотрения: 17.12.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до статті 1 Закону України "Про поліпшення матеріального становища учасників бойових дій та інвалідів війни" щодо підвищення рівня соціального забезпечення"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Однією з найбільш визначних подій XX століття стала Велика Вітчизняна війна та Перемога у ній колишнього Союзу Радянських соціалістичних республік. Тисячі воїнів заплатили за Велику Перемогу над фашизмом найдорожчою ціною - мільйонними людськими втратами, скаліченими долями фронтовиків та втратами здоров'я. Для цілого покоління рятівників людства від фашизму Велика Перемога стала головною справою життя.

У 2015 році Україна буде відзначати 70-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Наймолодшим учасникам цього героїчного подвигу сьогодні вже далеко за 80 років, тисячі із них стали інвалідами. Тому Держава, народ України, людство немало заборгували учасникам Великої Вітчизняної. Заборгувало матеріально і морально.

Сьогодні в Україні діє Закон "Про поліпшення матеріального становища учасників бойових дій та інвалідів війни", яким передбачено щомісячну виплату цільової грошової допомоги на прожиття: інвалідам війни I групи у розмірі 70 гривень; інвалідам війни II та III груп у розмірі 50 гривень, учасникам бойових дій у розмірі 40 гривень.

Зазначений Закон приймався ще у 2004 році, в цьому ж році до нього були внесені деякі зміни, які дещо підвищували розміри грошової допомоги.

Протягом останніх 10 років грошова допомога інвалідам та учасникам бойових дій залишається незмінною.

Разом з тим інфляція за ці 10 років сумарно уже перевищила 120 %, особливо це відчутно у поточному році, в якому річна інфляція складе близько 23 %.

Девальвація національної валюти, гіперінфляція, стрімке зростання цін на ліки та товари, рекордні цінові стрибки на тарифи на житлово-комунальні послуги, газ та електроенергію, "замороження" соціальних стандартів і гарантій робить населення України все біднішим.

Особливо відчувають на собі всі негаразди економіки найнезахищеніші верстви населення - інваліди. В нинішній час їм доводиться просто виживати.

Тому в таких складних соціально-економічних умовах держава сьогодні зобов'язана вживати хоч якихось кроків для соціального захисту інвалідів та інших малозабезпечених категорій населення.

2. Цілі і завдання прийняття акта

Проект Закону розроблено з метою поліпшення матеріального становища інвалідів війни та учасників бойових дій.

3. Загальна характеристика і основні положення проекту акта

Проектом пропонується підвищити у 3 рази щомісячну цільову грошову допомогу на прожиття інвалідам війни I, II, III груп та учасникам бойових дій, яка виплачується відповідно до Закону України "Про поліпшення матеріального становища учасників бойових дій та інвалідів війни".

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Перелік нормативно-правових актів у даній сфері правового регулювання:

- Конституція України;

- Закони України "Про поліпшення матеріального становища учасників бойових дій та інвалідів війни", "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні".

Реалізація проекту не потребуватиме внесення змін до інших законодавчих актів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття акта не потребує витрат із Державного бюджету України, оскільки видатки на реалізацію Закону України "Про поліпшення матеріального становища учасників бойових дій та інвалідів війни" здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України.

Враховуючи, що бюджетом Пенсійного фонду України на реалізацію зазначеного Закону у 2014 році передбачено 96,9 млн. грн., підвищення грошової допомоги відповідно до цього проекту має бути забезпечене сумою у 290 млн. грн.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акта

Прийняття законопроекту дозволить дещо поліпшити матеріальне становище інвалідів війни та учасників бойових дій, що сприятиме кращому соціальному забезпеченню таких осіб.

 

Народний депутат України

Н. Ю. Королевська

Опрос