Идет загрузка документа (8 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об установлении моратория на отключение водо-, тепло-, газоснабжения, электроснабжения, услуг водоотвода населению Украины

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 17.12.2014 № 1502
Дата рассмотрения: 15.07.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про встановлення мораторію на відключення водо-, тепло-, газопостачання, електропостачання, послуг водовідведення населенню України"

I. Обґрунтування необхідності прийняття проекту Закону

Конституцією України передбачено, що людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.

Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави.

Закон України "Про житлово-комунальні послуги" визначає основні засади організаційних, господарських відносин, що виникають у сфері надання та споживання житлово-комунальних послуг між їхніми виробниками, виконавцями і споживачами, а також їхні права та обов'язки.

Законом України "Про житлово-комунальні послуги" передбачено, що державна політика у сфері житлово-комунальних послуг базується на принципах забезпечення функціонування підприємств, установ та організацій, що виробляють, виконують та/або надають житлово-комунальні послуги, на умовах самофінансування та досягнення рівня економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво; забезпечення рівних можливостей доступу до отримання мінімальних норм житлово-комунальних послуг для споживачів незалежно від соціального, майнового стану, віку, місцеперебування та форми власності юридичних осіб тощо.

Попри встановлені вимоги Конституції України та Закону України "Про житлово-комунальні послуги" на сьогоднішній день в Україні спостерігається повне нівелювання прав людини та громадянина. Відключення водопостачання, електропостачання, обмеження газопостачання фактично в кожному населеному пункті України та в кожному будинку призвело до вкрай низького рівня життя в Україні.

На сьогоднішній день українські діти навчаються у холодних дитячих садках та школах, люди годинами сидять в заблокованих ліфтах, пацієнти лікарень мерзнуть в палатах, позапланові відключення лікарень від електропостачання взагалі призводять до катастрофічних наслідків.

Населені пункту України вимикають від електроенергії без попередження то вдень на дві-три години, то увечері, коли приїжджають з роботи чи працюють по господарству, поринають у пітьму.

На Інформаційному - порталі "Про Волинь" розміщена стаття "Відключення світла на Волині призвело до смерті" в якій розташована інформація про наступне:

"Випадки ж під час вимкнення світла не тільки вражають, а й жахають. От нещодавно у одному із сільських дитсадків району, не знаючи про відключення, кухарі не встигли зварити обід дітям. Так і лишились сирі макарони плавати у воді на електричних плитах. В іншому селі стався трагічний випадок: одинока бабуся увечері запалила свічку і задрімала, будинок загорівся, господиню врятувати не вдалося." (посилання в Інтернет мережі: (http://provolyn.com/news_2014-12-11/95592-vidklyuchennya-svitla-na-volini-prizvelo-do-smerti.html).

Більше того, на офіційному сайті ТРК "ВІККА" розміщена інформація (цитата дослівно): "Учора внаслідок чергового відімкнення енергопостачання постраждав 10-річний черкащанин. Залишившись без світла, Кіріл Гетьман запалив свічку. Через неї у хлопчика зайнявся одяг.

У цей час мама саме йшли з роботи і зайшла в магазин, щоб докупити ще свічок. Гасили одяг Кіріла небайдужі сусіди, які й сповістили маму про інцидент.

Опісля його забрала швидка. Зараз Кіріл лежить у реанімації. В нього обгоріло близько 42 % шкіри. Рідні хлопчика просять про допомогу, оскільки щодня на лікування потрібні понад дві тисячі гривень." (посилання в Інтернет мережі: http://vikka.ua/novini/40931-vid-svichki-led-ne-zgoriv-shkolyar-cherez-vidimknennya-elektriki.htm).

Крім того, ненадання Кабінетом Міністрів України субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню, яка виникла у зв'язку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії та послуг з централізованого водопостачання та водовідведення тарифам, що затверджувалися та/або погоджувалися органами державної влади чи місцевого самоврядування призводить до припинення надання послуг підприємствам-боржникам, які надають житлово-комунальні послуги населенню.

В результаті такої активної роботи Кабінету Міністрів України населенню України загрожує провести зимовий період 2014 - 2015 року в холоді, без світла та води.

II. Цілі і завдання прийняття проекту Закону

Захистити права населення України й не допустити відключення водо-, тепло-, газопостачання, електропостачання, послуг водовідведення в Україні.

III. Загальна характеристика і основні положення проекту Закону

Проектом Закону України пропонується встановити мораторій на обмеження/відключення водо-, тепло-, газопостачання, електропостачання, послуг водовідведення населенню України, освітнім закладам, закладам охорони здоров'я, соціальним закладам та підприємствам, що надають житлово-комунальні послуги.

IV. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Законодавчими актами, які регулюють правовідносини у сфері дії проекту Закону України є:

Конституція України;

Закон України "Про житлово-комунальні послуги";

інші закони України.

Реалізація положень проекту Закону після її прийняття змін до інших законів України не потребує.

V. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація цього проекту Закону України не потребує додаткових витрат з Державного бюджету.

VI. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття проекту Закону

Прийняття проекту Закону України "Про встановлення мораторію на відключення водо-, тепло-, газопостачання, електропостачання, послуг водовідведення населенню України" дасть змогу населенню України отримувати послуги водо-, тепло-, газопостачання, електропостачання, послуг водовідведення населенню в повному обсязі без обмеження їх прав, передбачених Конституцією України та Законом України "Про житлово-комунальні послуги".

 

Народні депутати України

Опрос