Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в статью 263 Уголовного кодекса Украины (относительно установления дополнительного вида ответственности за обращение с оружием, боевыми припасами или взрывчатыми веществами)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 17.12.2014 № 1500
Дата рассмотрения: 17.12.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення зміни до статті 263 Кримінального кодексу України (щодо встановлення додаткового виду відповідальності за поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття Закону України

Складні політичні та соціально-економічні процеси, що почалися в Україні наприкінці 2013 року та продовжуються по даний час, призвели до появи значного числа організованих груп політичних та громадських активістів, які намагаються добитися своїх різноманітних цілей шляхом психологічного тиску на представників органів державної влади чи органів місцевого самоврядування.

Часто такий тиск здійснюється шляхом демонстрування зброї, боєприпасів чи вибухових пристроїв, що створює загрозу життю і здоров'ю не лише тих осіб, на яких спрямовані відповідні дії, а й на широке коло інших громадян, які в цей час перебувають у приміщенні органу державної влади чи органу місцевого самоврядування. Водночас, відповідна зброя часто має легальне походження, а факт її не застосування, або ж відсутність чітко виражених погроз на адресу відповідного державного службовця, ускладнюють притягнення до відповідальності осіб, які перебувають зі зброєю в приміщенні органу державної влади чи органу місцевого самоврядування.

Крім того, існує також необхідність у забороні перебування будь-яких осіб (крім тих, які уповноважені законом) зі зброєю, боєприпасами, вибуховими речовинами, вибуховими пристроями на території та в приміщеннях закладів освіти.

Така превентивна заборона дозволить посилити безпеку школярів, студентів та інших осіб, які перебувають в приміщенні чи на території відповідного закладу освіти.

2. Цілі та завдання прийняття законопроекту

Законопроект ініційований з метою посилення безпеки школярів, студентів, інших осіб, які перебувають на території закладів освіти, а також державних службовців і службовців місцевого самоврядування та відвідувачів органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

Завданням законопроекту є встановлення кримінальної відповідальності за перебування зі зброєю, боєприпасами чи вибуховими пристроями в приміщеннях чи на території закладів освіти, приміщеннях органів державної влади, або органів місцевого самоврядування.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Законопроектом передбачається доповнити статтю 263 Кримінального кодексу України після частини другої новою частиною, якою встановлюється кримінальна відповідальність у вигляді штрафу, громадських чи виправних робіт, арешту, або обмеження волі за перебування із вогнепальною чи холодною зброєю, бойовими припасами, вибуховими речовинами або вибуховими пристроями в приміщеннях органів державної влади, органів місцевого самоврядування, або в приміщеннях чи на території закладів освіти. Ця норма не поширюватиметься на осіб, які уповноважені законом перебувати зі зброєю у вказаних місцях (військовослужбовців Управління державної охорони, державної служби охорони тощо).

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

У даній сфері правового регулювання основними нормативно-правовими актами є Конституція України та Кримінальний кодекс України.

Реалізація положень поданого законопроекту не потребує внесення змін до інших законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація даного проекту Закону України не вплине на видаткову та/або доходну частину державного чи місцевих бюджетів.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття проекту Закону України "Про внесення зміни до статті 263 Кримінального кодексу України (щодо встановлення додаткового виду відповідальності за поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами)" сприятиме профілактиці незаконних дій у вигляді морально-психологічного тиску (що виражається у демонструванні зброї) з боку зацікавлених осіб на представників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, а також усуненню можливих загроз життю і здоров'ю державних службовців, службовців місцевого самоврядування, громадян, які відвідують органи державної влади та органи місцевого самоврядування.

Крім того, заборона перебування зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами на території закладів освіти сприятиме посиленню безпеки учнів (студентів), викладачів та відвідувачів таких закладів.

 

Народний депутат України

В. М. Король

____________

Опрос