Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины (относительно отмены налоговых льгот олигархам)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 17.12.2014 № 1492
Дата рассмотрения: 17.12.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо скасування податкових пільг олігархам)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Стаття 39 Податкового кодексу України при здійсненні податкового контролю за трансфертним ціноутворенням.

Необхідність запровадження таких правил та контролю їх дотримання пояснюється поширенням практики штучного створення фінансових потоків між підприємствами, які входять до складу однієї транснаціональної корпорації (ТНК) або промислово-фінансової групи (ПФГ) та розташовані у різних країнах. Існуючі інструменти трансфертного ціноутворення дозволяють ТНК та ПФГ виводити фінансові ресурси за межі України та нагромаджувати їх у інших країнах і, відповідно, мінімізувати свої податкові зобов'язання. Як наслідок, це звужує фінансовий потенціал національної економіки та негативно впливає на обсяги надходжень до Державного бюджету України. Слід зауважити, що щороку більше половини українського товарного експорту вивозиться через третіх, часто афілійованих осіб, а загальний обсяг експорту за непрямими контрактами склав 260 млрд. грн. В результаті за межами України залишилося майже 30 % доходу від експорту товарів. У той же час така ситуація притаманна всім країнам. Адже в світі за допомогою таких схем було виведено в офшори до 21 трлн. дол. США.

2. Цілі й завдання прийняття проекту Закону

Проект Закону спрямований на вдосконалення податкового законодавства при здійсненні податкового контролю за трансфертним ціноутворенням.

3. Загальна характеристика та основні положення проекту Закону

Законопроектом пропонується внесення змін до Податкового кодексу України:

- скоротити тривалість податкової перевірки контрольованих операцій;

- скасувати тимчасову "індульгенцію" до 1 січня 2018 року, для цілей оподаткування операцій з імпорту/експорту товарних позицій згідно з УКТЗЕД 1001 - 1008, 1501 - 1522, 2601 - 2621, 2701 - 2716, 2801 - 2853, 2901 - 2942, 7201 - 7229, 7301 - 7326 з особами, зазначеними в підпункті 39.2.1 пункту 39.2 статті 39 цього Кодексу, у разі відхилення договірних цін у податковому обліку платників податків у бік збільшення або зменшення від звичайних цін не більше ніж на 5 відсотків, таке відхилення не може бути підставою для визначення (нарахування) податкового зобов'язання, коригування від'ємного значення об'єкта оподаткування або інших показників податкової звітності згідно зі статтею 39 цього Кодексу.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Відносини в даній сфері регламентуються Податковим кодексом України.

Прийняття поданого законопроекту не потребує внесення змін до інших законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття законопроекту не вимагає додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття проекту Закону

Законопроект сприятиме вдосконаленню запровадженої в Україні системи державного регулювання трансфертного ціноутворення в Україні та наповненню Державного бюджету України.

 

Народні депутати України:

Ю. Б. Дерев'янко

І. М. Суслова

Опрос