Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О правовом статусе иностранцев и лиц без гражданства" (относительно улучшения условий инвестиционной деятельности в Украине)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 16.12.2014 № 1476
Дата рассмотрения: 16.12.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" (щодо поліпшення умов інвестиційної діяльності в Україні)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Процедура та умови отримання дозволу на працевлаштування іноземців в Україні є надто формалізованою та обтяжливою, що ускладнює управління іноземним інвестором дочірніми підприємствами в нашій державі. Відмови у видачі або продовженні дозволів на працевлаштування (часто з формальних причин) створюють перешкоди у веденні бізнесу, негативно впливають на інвестиційний клімат в Україні.

Даний законопроект спрямований на усунення вказаних перешкод, спрощення процедур та поліпшення умов роботи іноземних інвесторів, стимулювання інвестиційної діяльності в Україні.

2. Цілі і завдання прийняття акта

Законопроект спрямований на вдосконалення положень національного законодавства, поліпшення умов діяльності підприємств з іноземними інвестиціями, стимулювання інвестиційної діяльності в Україні.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Законопроектом пропонується доповнити частину третю статті 5 Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" реченням такого змісту:

"Іноземці та особи без громадянства, зазначені у частинах четвертій, восьмій та дев'ятій статті 4 цього Закону, та чия заробітна плата за виконання ними трудових обов'язків в Україні становить не менш, ніж еквівалент [60.000 (шістдесят тисяч)] Євро до вирахування податків на рік, отримують посвідку на тимчасове проживання на весь строк дії укладеного з ними трудового договору для роботи в Україні (незалежно від строку дії дозволу на використання праці іноземців та осіб без громадянства або іншого документу, що має подібну функцію)".

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Основними нормативно-правовими актами, які регулюють правовідносини у цій сфері виступають: Конституція України, Закони України "Про громадянство", "Про правовий статус іноземців".

Прийняття даного законопроекту не потребує внесення змін до інших законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень законопроекту не потребує додаткових коштів з державного бюджету.

6. Запобігання корупції

Норми законопроекту не передбачають правил і процедур, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

7. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття

Прийняття законопроекту сприятиме поліпшенню інвестиційного клімату, стимулюванню інвестиційної діяльності іноземців в Україні.

 

Народні депутати України

В. М. Пинзеник

І. О. Гринів

М. М. Іонова

Опрос