Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О семенах и посадочном материале" (относительно гармонизации законодательства Украины в сфере семеноводства и питомниководства с законодательством ЕС и ВТО)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 12.12.2014 № 1460
Дата рассмотрения: 12.12.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про насіння і садивний матеріал" (щодо гармонізації законодавства України у сфері насінництва та розсадництва до законодавства ЄС та СОТ)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття проекту

Насінництво є пріоритетним та стратегічно важливим напрямком сільського господарства України. Світовий ринок насіння та садивного матеріалу стрімко росте тим самим піднімаючи стандарти та вимоги до якості та чистоти насіння та садивного матеріалу. Складна ситуація на національному ринку насіння та садивного в першу чергу обумовлена застарілими нормативно-правовими актами у сфері насінництва та розсадництва. Для підтримки національного виробника, зміни системи державного регулювання та контролю ринку насіння необхідні насамперед зміни до законодавства України.

Проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про насіння і садивний матеріал" (далі - проект Закону), розроблено з метою гармонізації законодавства України у сфері насінництва та розсадництва до законодавства ЄС та СОТ, а також приведення узгодження Закону України "Про насіння і садивний матеріал" із законів України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" та "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності".

Також запропонованим проектом Закону передбачається дерегулювати процедуру отримання права на виробництво насіння та садивного матеріалу. Якщо відповідно до діючого Закону України "Про насіння і садивний матеріал" суб'єкту господарювання необхідно атестуватися після чого його буде внесено до Реєстру суб'єктів господарювання атестованих на виробництво насіння та/або садивного матеріалу, то проектом Закону України встановлено лише внесення суб'єкта господарювання до Реєстру виробників насіння на підставі поданої ним заяви, після чого йому надається право на виробництво насіння та садивного матеріалу.

Систему насінництва та розсадництва проектом Закону пропонується зробити прозорою та доступною відтак, відповідно до статті 14 проекту Закону, відомості, що містять Реєстр виробників, Реєстр органів з оцінки відповідності, Реєстр аудиторів з сертифікації (агрономів-інспекторів), Реєстр сертифікатів, виданих органами з оцінки відповідності на насіння та/або садивний матеріал є відкритими і загальнодоступними.

Проектом Закону також пропонується удосконалити національну системи сертифікації насіння і садивного матеріалу. Зокрема передбачається, що здійснення сертифікації насіння та садивного матеріалу буде здійснюватись недержавними господарюючими суб'єктами, а визначення сортових якостей насіння і садивного матеріалу шляхом польового інспектування та маркування партій насіння та садивного матеріалу аудитор з сертифікації.

Проектом також запропоновано механізм правового регулювання суспільних відносин, який передбачає відповідальність за порушення на ринку насінництва та розсадництва, що стимулюватиме до добросовісної діяльності у цій сфері та сприятиме попередженню появи та розповсюдження неякісного та небезпечного насіння і садивного матеріалу.

2. Цілі та завдання прийняття проекту

Метою проекту є гармонізація норм Закону України "Про насіння і садивний матеріал" з законодавством ЄС та СОТ, а також його приведення у відповідність до законів України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності", "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" та "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності".

3. Правові аспекти

В даній сфері правового регулювання діють:

Конституція України, закони України "Про насіння і садивний матеріал", "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності", "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності".

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація даного законопроекту не потребує фінансових витрат з Державного бюджету України.

5. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття проекту

Прийняття законопроекту дозволить гармонізувати норми Закону України "Про насіння і садивний матеріал" із законодавством ЄС та СОТ, а також дозволить привести його у відповідність до законів України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" та "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності".

 

Народні депутати України:

Осуховський О. І.

Левченко Ю. В.

Бублик Ю. В.

Іллєнко А. Ю.

Рудик С. Я.

Марченко О. О.

Головко М. Й.

Опрос