Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 17-3 Закона Украины "Об электроэнергетике" относительно улучшения условий для производства электроэнергии из энергии ветра

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 12.12.2014 № 1457
Дата рассмотрения: 12.12.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до статті 173 Закону України "Про електроенергетику" щодо покращення умов для виробництва електроенергії з енергії вітру"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Україна має унікальний потенціал "зеленої" енергії, який повинен стати імпульсом для економічного розвитку і важливою статтею експорту.

Основними засадами державної політики у сфері альтернативних джерел енергії є залучення вітчизняних та іноземних інвестицій і підтримка підприємництва у сфері альтернативних джерел енергії.

Нормальні умови розвитку виробництва електроенергетики з альтернативних джерел енергії забезпечуються нормами ряду законодавчих актів, зокрема законів України "Про альтернативні джерела енергії" та "Про електроенергетику".

На сьогодні в Україні діє низка стимулів для розвитку відновлюваної енергетики, зокрема, "зелений тариф", який встановлено майже для 155 енергетичних об'єктів. Проте занадто ускладнена процедура його отримання насторожує переважну більшість іноземних інвесторів.

Так, зокрема, місцева складова (стаття 173 Закону "Про електроенергетику") для об'єктів електроенергетики, які виробляють електричну енергію з енергії вітру становить: виробництво лопаті - 15 %; виробництво башти - 15 %; зборка гондоли - 30 %; зборка ротора - 5 %; та ін.

Разом з тим, ряд складових агрегатів для вітрових електростанцій не виробляється в Україні. Крім того, виробництво в Україні, наприклад лопаті та роторів для вітряків не має інвестиційної перспективи в майбутньому та є економічно необґрунтованим, оскільки вигідніше використовувати імпортну продукцію.

Тому, оскільки вказані обставини створюють перепони в розвитку вітрової енергетики є необхідність врегулювати дане питання на законодавчому рівні.

2. Мета і шляхи її досягнення

Основною метою прийняття зазначеного законопроекту є створення належних умов для виробництва в Україні електричної енергії з енергії вітру.

3. Правові аспекти

У даній сфері правового регулювання діють закони України "Про альтернативні джерела енергії" та "Про електроенергетику".

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття цього законопроекту, як і його реалізація, не потребує додаткових фінансових витрат з Державного та місцевих бюджетів України.

5. Прогноз результатів

Прийняття законопроекту забезпечуватиме нормальні умови виробництва в Україні електричної енергії з енергії вітру.

 

Народні депутати України:

Головко М. Й.

Левченко Ю. В.

Бублик Ю. В.

Осуховський О. І.

Іллєнко А. Ю.

Марченко О. О.

Рудик С. Я.

Опрос