Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно особенностей трансляции (ретрансляции) рекламы, которая содержится в программах и передачах иностранных телерадиоорганизаций)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 12.12.2014 № 1455
Дата рассмотрения: 11.12.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо особливостей трансляції (ретрансляції) реклами, яка міститься у програмах та передачах іноземних телерадіоорганізацій)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Необхідність прийняття законопроекту обумовлена потребою у забезпеченні реалізації одного з основних принципів державної політики у сфері телебачення і радіомовлення - політики протекціонізму щодо розповсюдження програм і передач вітчизняного виробництва.

Одним із факторів, які стримують розвиток вітчизняного телевиробництва, є недостатній об'єм рекламного ринку в Україні. Так, наприклад, ринок ТБ реклами Польщі у чотири рази більший від українського.

Окрім цього, у вітчизняному телепросторі присутні іноземні телекомпанії, які представляють країни не лише із значно більшим об'ємом ринку ТБ реклами, а й країни, у яких телекомпанії отримують державні субсидії. Так, в Росії "Перший канал" лише у 2013 році отримав 3,75 млрд. рублів, а "НТВ" 705 млн. рублів державних субсидій і т. д.

Зрозуміло, що за таких обставини вітчизняні телекомпанії не можуть конкурувати з іноземними телекомпаніями як в частині боротьби за телеглядача (шляхом продукування якісного телевізійного продукту), так і в частині боротьби за рекламодавця.

2. Цілі та завдання прийняття законопроекту

Прийняття Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо особливостей трансляції (ретрансляції) реклами, яка міститься у програмах та передачах іноземних телерадіоорганізацій)" сприятиме створенню належних умов для функціонування українських телекомпаній, усунення негативних чинників, які стримують розвиток вітчизняної телеіндустрії.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Законопроектом пропонується внести зміни до законів України "Про рекламу", "Про телебачення і радіомовлення" в частині особливостей розміщення реклами у програмах та передачах іноземних телерадіоорганізацій.

Законопроектом визначається, що трансляція (ретрансляція) реклами, яка міститься у програмах та передачах іноземних телерадіоорганізацій, що транслюються (ретранслюються) на територію України у випадку, якщо іноземні телерадіоорганізації не підпадають під юрисдикцію країн, що входять до Європейського Союзу, або країн, які ратифікували Європейську конвенцію про транскордонне телебачення, забороняється.

Відповідне уточнення щодо особливостей ретрансляції телерадіопрограм та передач внесено і до Закону України "Про телебачення і радіомовлення".

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Відносини в даній сфері регулюються положеннями Конституції України, Законів України "Про рекламу", "Про телебачення і радіомовлення".

Реалізація положень даного законопроекту після його прийняття не потребує внесення змін до інших законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття цього законопроекту не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

У результаті прийняття цього проекту буде зроблено черговий крок на шляху забезпечення політики протекціонізму щодо розповсюдження програм і передач вітчизняного виробництва, підтримки української телеіндустрії.

 

Народні депутати України:

О. К. Кондратюк

О. Р. Абдуллін

М. Л. Княжицький

І. В. Геращенко

В. І. Денисенко

Опрос