Идет загрузка документа (11 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О государственной поддержке санаторно-курортного реабилитационного центра "Слов'янський курорт"

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 11.12.2014 № 1446
Дата рассмотрения: 18.06.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про державну підтримку санаторно-курортного реабілітаційного центру "Слов'янський курорт"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Дочірнє підприємство "Санаторно-курортний реабілітаційний центр "Слов'янський курорт" ЗАТ лікувально-оздоровчих закладів профспілок України "Укрпрофоздоровниця" - це сучасний реабілітаційний комплекс, розташований у м. Слов'янськ Донецької області на березі пам'ятки природи - озеро "Ріпне", в якому видобувається лікувальна сульфідно-мулова грязь, що лежить в основі лікування оздоровниць Слов'янського курорту.

Слов'янський курорт функціонує як лікувальний заклад з 1827 року.

Місто Слов'янськ отримало у 2011 році статус міста-курорту завдяки існуванню на його території Слов'янського курорту, який на сьогоднішній день є містоутворюючим підприємством.

До складу Слов'янського курорту входять санаторії "Слов'янський", "Донбас", "Ювілейний", загальною потужністю 1040 ліжок, де отримують санаторно-курортні послуги хворі з захворюваннями опорно-рухового апарату, кістково-м'язової, серцево-судинної системи та ін.

Санаторій "Слов'янський"

Санаторій функціонує цілорічно, має 206 ліжок для інвалідів-спинальників і 100 ліжок ортопедо-травматологічного профілю. Площа будівель та споруд 9779,7 м. кв.

Санаторій "Слов'янський" це унікальний спеціалізований лікувально-профілактичний заклад з 80-річним досвідом роботи по відновленню здоров'я особливої категорії інвалідів з ушкодженням хребта та спинного мозку, які потребують своєчасного, тривалого лікування та реабілітації у спеціалізованих закладах.

Сьогодні санаторій "Слов'янський" - єдиний в Україні спеціалізований санаторій для інвалідів-спинальників. Оскільки інші санаторії для таких людей розташовані на території анексованого Криму і у зв'язку з цим інваліди не мають змоги у них лікуватися.

Санаторій володіє повним пакетом дозвільних документів для здійснення відповідної діяльності, повністю відповідає вимогам обслуговування пацієнтів з обмеженими функціями руху, має спеціальні облаштовані споруди та пристрої.

Річна потужність ліжкового фонду спинального відділення - 1680 чоловік. Фактично останні роки ліжковий фонд заповнюється лише на третину.

Санаторій "Донбас"

Санаторій на 274 ліжка цілорічного функціонування, загальна площа будівель і споруд 12728 м. кв.

Профіль санаторію: лікування захворювань нервової, кістково-мязової системи, реабілітація вагітних з деякими патологіями та лікування дітей і підлітків з зазначеними хворобами.

Санаторій "Ювілейний"

Санаторій на 460 ліжок цілорічного функціонування, загальна площа будівель і споруд разом з водо-грязелікарнею 28892,9 м. кв.

Профіль санаторію: лікування нервової, кістково-м'язової, статевої систем, опорно-рухового апарату, реабілітація хворих після перенесеного гострого інфаркту міокарда.

Слов'янський курорт є соціальним курортом, і основними замовниками санаторно-курортних послуг є соціальні фонди: Фонд соціального захисту інвалідів, Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України. На сьогодні, коли Урядом скорочуються соціальні програми і асигнування на санаторно-курортне лікування, існує реальна загроза закриття санаторіїв.

Важливою складовою в роботі санаторію є стабільність його роботи на протязі всього року, запорукою чого є отримання державного замовлення.

Існуючий порядок придбання путівок - через тендерні процедури - є тривалим, і певний період ліжковий фонд спинальних відділень санаторію простоює. Позбавляє оздоровницю можливості безперервної роботи ще одна норма законодавства - це умова закінчення обслуговування інвалідів у поточному бюджетному році на пізніше 21 грудня, тобто без можливості перехідних ліжко-днів на новий календарний рік.

Під час простою значна кількість інвалідів та громадян України залишається без санаторно-курортного лікування, а кваліфіковані кадри - фахівці, що мають досвід роботи із ускладненим контингентом хворих, звільняються.

На протязі останніх років ДП "СКРЦ "Слов'янський курорт" має вкрай важке фінансове становище, що визвано низьким попитом на санаторно-курортні путівки як з боку фондів соціального страхування, так і збоку населення та підприємств.

У зв'язку з проведенням з квітня по липень 2014 року активної фази антитерористичної операції на території м. Слов'янська, фінансове становище курорту лише ускладнилося, так як його діяльність була повністю припинена, особи, що проходили санаторно-курортне лікування евакуйовані.

Нестабільна робота курорту призвела до утворення кредиторської заборгованості перед бюджетом та постачальниками комунальних послуг.

Враховуючи унікальність та спеціалізацію санаторіїв для людей з обмеженими можливостями, а також з метою збереження їх функціонування, сьогодні постає питання запровадження державної підтримки роботи санаторіїв.

2. Цілі і завдання прийняття акта

Метою законопроекту є створення умов для збереження та належного функціонування санаторно-курортного реабілітаційного центру "Слов'янський курорт".

3. Загальна характеристика і основні положення проекту акта

Законопроектом пропонуються такі заходи державної підтримки санаторно-курортного реабілітаційного центру "Слов'янський курорт":

1) Закупівля 70 відсотків путівок санаторіїв, що входять до складу санаторно-курортного реабілітаційного центру "Слов'янський курорт" за рахунок коштів державного бюджету. На зазначені цілі необхідно щорічно передбачати 96 986,5 тис. грн. (фінансово-економічне обґрунтування додається).

2) Погашення за рахунок коштів державного бюджету заборгованості перед постачальниками комунальних послуг, яка утворилася станом на 31 грудня 2014 року у сумі 5192,2 тис. грн., зокрема, перед:

- Слов'янським РВУ КП "Компанія "Вода Донбасу" у сумі 618,4 тис. грн.;

- Комунальним підприємством Слов'янської міської ради "Словміськводоканал" у сумі 739,8 тис. грн.;

- ПАТ "ДТЕК Донецькобленерго" (Слов'янське районне відділення енергозбуту ПАТ "ДТЕК Донецькобленерго") у сумі 1 млн. 908 тис. грн.

- Слов'янським УГГ ПАТ по газопостачанню та газифікації "Донецькоблгаз" у сумі 1 млн. 926 тис. грн.

3) Списання податкового боргу, який виник станом на 31 грудня 2014 року у сумі 2089,62 тис. грн., зокрема, за видами податків:

- податок на додану вартість - 846,697 тис. грн.

- плата за землю - 637,364 тис. грн.

- збір за спеціальне використання води - 53,258 тис. грн.

- податок на доходи фізичних осіб - 131,041 тис. грн.

- податок на прибуток підприємств - 421,260 тис. грн.

4) Запровадження для санаторно-курортного реабілітаційного центру "Слов'янський курорт" оплати за комунальні послуги, що використовуються для власних потреб, за цінами і тарифами, встановленими для населення.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

У даній сфері правового регулювання діють: Конституція України, Бюджетний кодекс України, Закони України про Державний бюджет України на відповідний рік.

Прийняття даного законопроекту не потребує внесення змін до інших законодавчих актів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація проекту потребуватиме додаткових фінансових і матеріальних витрат за рахунок Державного бюджету України.

Згідно з розрахунками щорічно на придбання 70 відсотків путівок СКРЦ "Слов'янський курорт" потреба складатиме 96986,5 тис. грн.

Крім того, у поточному році необхідно додатково 5192,2 тис. грн. - на погашення боргів за комунальні послуги та 2089,62 тис. грн. - на погашення податкової заборгованості, які виникли станом на 31 грудня 2014 року.

У зв'язку з цим Прикінцевими положеннями проекту Кабінету Міністрів доручається протягом місяця з дня набрання чинності цим Законом подати на розгляд Верховної Ради України пропозиції щодо внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік", необхідних для реалізації цього Закону, а також щорічно передбачати у державному бюджеті кошти на його реалізацію.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акта

Запровадження державної підтримки для санаторно-курортного реабілітаційного центру "Слов'янський курорт" дозволить створити умови для його збереження та належного подальшого функціонування, що, в свою чергу, забезпечить можливість лікування інвалідів-спинальників в єдиному на сьогодні спеціалізованому санаторії для цієї категорії інвалідів.

 

Народний депутат України

Ю. В. Солод

Опрос