Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О государственных наградах Украины" (относительно предоставления права присвоения звания Герой Украины лицам, не являющимся гражданами Украины)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 11.12.2014 № 1421
Дата рассмотрения: 10.02.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про державні нагороди України" (щодо надання права присвоєння звання Герой України особам, які не є громадянами України)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття проекту Закону

21 листопада 2014 року Президент України Петро Порошенко підписав Указ N 890/2014 про присвоєння Героям Небесної Сотні звання Героя України за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності з удостоєнням ордена "Золота Зірка" (посмертно).

У документі зазначено 99 імен людей, які поклали свої життя на Майдані, й увійшли до переліку Героїв Небесної сотні. Згідно з процедурою, звання Героя України неможливо присвоїти трьом іноземцям, які загинули під час Революції Гідності: Михайло Жизневський - громадянин Білорусі, Зураб Хурція і Давид Кіпіані - громадяни Грузії.

Тому метою проекту закону України "Про внесення змін до Закону України "Про державні нагороди України" (щодо надання права присвоєння звання Герой України особам, які не є громадянами України)" є надати можливість присвоєння звання Герой України особам, що не є громадянами України, але своїми діями та мужністю довели самовіддане служіння Українському народу.

Крім того, з огляду на теперішню ситуацію, пов'язану із загрозою незалежності та територіальної цілісності України, поняття "Герой України" набуло в суспільній свідомості цілком відмінного змісту у порівнянні із змістом, який вкладався у це поняття в мирний час. Відтак, законопроектом пропонується визначити коло осіб, які можуть бути нагороджені званням "Героя України" наступним чином: "Звання Герой України присвоюється громадянам України, іноземцям та особам без громадянства за здійснення геройського вчинку, пов'язаного із захистом прав і свобод громадян, незалежності та територіальної цілісності України або визначного трудового досягнення".

2. Цілі і завдання проекту Закону щодо відповідності acquis communautaire

Проекту закону України "Про внесення змін до Закону України "Про державні нагороди України" (щодо надання права присвоєння звання Герой України особам, які не є громадянами України)" розроблено з метою внести до законодавства України можливість присвоєння звання Герой України особам, що не є громадянами України, але своїми діями та мужністю довели самовіддане служіння Українському народу.

Головним завданням даного проекту Закону є вшанувати належним чином пам'ять трьох загиблих іноземців-активістів Майдану посмертно та надати право присвоєння звання Герой України, особам, які не є громадянами України.

3. Загальна характеристика та основні положення проекту Закону

Законопроектом пропонується внесення змін до Закону України "Про державні нагороди України", щоб зробити можливим присвоєння звання Герой України особам, що не є громадянами України, але своїми діями та мужністю довели самовіддане служіння Українському народу.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

У цій сфері правового регулювання основними нормативно-правовими актами є: Конституція України; Закону України "Про державні нагороди".

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація цього Закону не потребуватиме додаткових видатків з Державного та місцевих бюджетів.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків

Прийняття проекту даного Закону сприятиме підвищенню рівня патріотизму в Україні, як консолідуючого чинника для держави, а також поліпшенню іміджу країни на міжнародній арені.

 

Народний депутат України А. А. Романова

Народний депутат України А. Є. Білецький

Народний депутат України О. М. Петренко

Опрос