Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины (относительно освобождения от налогообложения доходов в виде гуманитарной, благотворительной, технической помощи, полученных внутренне перемещенными лицами)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 11.12.2014 № 1420
Дата рассмотрения: 04.02.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо звільнення від оподаткування доходів у вигляді гуманітарної, благодійної, технічної допомоги, отриманих внутрішньо переміщеними особами)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Прийняття даного законопроекту зумовлено необхідністю в сучасних умовах оперативно реагувати на потреби вимушено переселених осіб, запобігти їх маргіналізації та переходу за межу бідності завдяки оперативному порядку надання їм допомоги окрім державної й іншими суб'єктами, у тому числі й іноземними.

Норми чинного Податкового кодексу України передбачають, що неоподатковуваний дохід осіб у вигляді нецільової благодійної допомоги може становити не більше ніж податкова соціальна пільга, яка дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1.4 та округленого до 10 гривень. Враховуючи, що Державний бюджет України передбачає розмір прожиткового мінімуму на одну особу у сумі 1176 гривень у розрахунку на один місяць, то розмір податкової соціальної пільги складає 1710 гривень, що становить 110 доларів США на рік (за курсом НБУ на 09.12.2014).

Запропоновані зміни до Податкового кодексу України дозволять нівелювати ситуацію, коли отримувачі благодійної допомоги - вимушено переселені особи не в змозі сплатити податок з доходів фізичних осіб і суб'єкти надання благодійної допомоги вимушені суму такого податку враховувати при наданні допомоги фізичній особі.

Оскільки серед вимушено переселених осіб є велика кількість дітей, які прагнуть продовжити навчання у недержавних вищих навчальних закладах, та осіб, які мають потребу у проходженні програм інтеграції, курсів підготовки та перепідготовки фахівців, необхідно також сприяти цьому й шляхом залучення коштів благодійників або роботодавців, що надають таку допомогу.

Це стосується також і медичної допомоги, яка крім екстреної, є в основному платною. Для запобігання росту захворюваності, смертності та відновлення втраченого здоров'я, а також для спрощення процедури забезпечення вимушених переселенців ліками, медичним інвентарем та доступом до платних медичних послуг необхідно внести запропоновані зміни до Податкового кодексу України, які також дозволять не включати до загального місячного (річного) оподаткованого доходу платника податку - фізичної особи кошти або вартість майна чи послуг, що надаються як нецільова допомога на лікування, інвентар та медичне обслуговування, у тому числі закладу охорони здоров'я, або у вигляді плати за навчання та надання платних послуг з навчання платника податку - фізичної особи за рахунок коштів благодійної організації або його роботодавця, у тому числі навчальному закладу.

2. Мета й завдання прийняття законопроекту

Основним завданням і метою цього законопроекту є звільнення від оподаткування доходів у вигляді благодійної, гуманітарної, технічної допомоги, отриманих вимушеними переселенцями.

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту

Законопроектом пропонується внести доповнення до статей 165 та 170 Податкового кодексу України.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Нормативно-правовою базою у цій сфері правового регулювання є Конституція України, Податковий кодекс України (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2011, N 13-14, N 15-16, N 17, ст. 112).

Реалізація положень цього законопроекту потребує одночасного прийняття Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" та внесення змін до Митного кодексу України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття цього Закону не потребує джерел додаткового фінансування, а отже і збільшення бюджетних видатків.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття

Результатом прийняття цього законопроекту стануть позитивні наслідки, а саме: надасть змогу оперативно реагувати на потреби вимушено переселених осіб, стане на заваді їх маргіналізації та переходу за межу бідності.

 

Народні депутати України

Опрос