Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно безоплатной передачи во владение и пользование конфискованных и бесхозных транспортных средств)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 11.12.2014 № 1402
Дата рассмотрения: 02.03.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо безоплатної передачі у володіння і користування конфіскованих та безхазяйних транспортних засобів)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Відповідно до діючого податкового законодавства транспортні засоби віднесені до підакцизних товарів. Їх безоплатна передача будь-яким особам, у тому числі державним органам, має здійснюватися на загальних підставах, тобто зі сплатою податку на додану вартість та акцизного податку.

За даними Державної фіскальної служби України кількість конфіскованих та безхазяйних транспортних засобів, включаючи ті, що на інших законних підставах перейшли у власність держави, на початок 2015 року складає понад 3 тисячі штук, які не можуть бути реалізовані через високий рівень податкового навантаження - у разі сплати акцизного податку та податку на додану вартість ціна таких транспортних засобів є неконкурентоспроможною по відношенню до ціни аналогічних транспортних засобів на вторинному ринку в Україні.

Даний законопроект пов'язаний із проектом Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо безоплатної передачі у володіння і користування конфіскованих та безхазяйних транспортних засобів", яким передбачається тимчасове встановлення пільг зі сплати податку на додану вартість та акцизного податку при безоплатній передачі у володіння і користування конфіскованих та безхазяйних транспортних засобів.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою законопроекту є часткове забезпечення потреби у транспортних засобах у зоні проведення антитерористичної операції за рахунок конфіскованих та безхазяйних транспортних засобів.

Законопроектом передбачається виключити зі складу платників збору на обов'язкове державне пенсійне страхування Міністерство оборони України, Збройні Сили України, інші військові формування, їх з'єднання, військові частини та підрозділи, яким безоплатно передаються у володіння і користування легкові автомобілі конфісковані, знайдені, визнані безхазяйними, за якими не звернувся власник до кінця строку зберігання, та такі, що за правом успадкування чи на інших законних підставах перейшли у власність держави, які обліковуються станом на 1 січня 2015 року.

Одночасно, з метою проведення першої реєстрації конфіскованих та безхазяйних транспортних засобів, а саме автобусів, легкових та вантажних автомобілів, вносяться зміни до Закону України "Про деякі питання ввезення на митну територію України та реєстрації транспортних засобів" щодо зняття обмежень відповідності екологічним нормам при безоплатній передачі таких транспортних засобів.

3. Правові аспекти

Нормативно-правову базу у цій сфері складає Конституція України, Закон України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" та Закон України "Про деякі питання ввезення на митну територію України та реєстрації транспортних засобів".

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація законопроекту не потребує додаткових матеріальних витрат з Державного бюджету України.

5. Прогноз результатів

Прийняття законопроекту дасть можливість безкоштовно забезпечити військові формування в зоні проведення антитерористичної операції транспортними засобами з числа тих, що перейшли у власність держави.

 

Народні депутати України:

Луценко І. С.

Геращенко І. В.

Іонова М. М.

Южаніна Н. П.

Опрос