Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Регламент Верховной Рады Украины (относительно порядка назначения и освобождения от должности Председателя Национального банка Украины)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 11.12.2014 № 1399
Дата рассмотрения: 11.12.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України (щодо порядку призначення та звільнення з посади Голови Національного банку України)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Частина вісімнадцята статті 85 Конституції України передбачає повноваження Верховної Ради України призначати на посаду та звільняти з посади Голову Національного банку України за поданням Президента України. Підзвітність Національного банку України Верховній Раді України закріплена і в статті 15 Закону України "Про Національний банк України". Крім того, відповідно до пункту четвертого частини другої статті 15 цього Закону, Голова Національного банку України зобов'язаний доповідати Верховній Раді України про діяльність Національного банку.

Регламент Верховної Ради України на підставі відповідних норм Конституції України визначає порядок роботи Верховної Ради України процедурного та організаційного характеру, зокрема, закріплює основні стадії прийняття законів і постанов парламенту, кожна з яких приймається за допомогою відповідних процедур як механізму реалізації кожної з цих стадій.

У частині третій статті 207 Регламенту Верховної Ради України закріплено, що про призначення на посаду чи звільнення з посади Голови Національного банку України Верховна Рада приймає рішення "після обговорення кандидатури (або результатів діяльності)". Проте, в діючому Регламенті Верховної Ради України відсутня норма, яка визначає процедуру прийняття такого рішення, що унеможливлює реалізацію у повному обсязі однієї з основних функцій Верховної Ради України, а саме установчої функції. Для врегулювання наявних в Регламенті Верховної Ради України прогалин необхідно внести відповідні зміни щодо визначення установчої процедури призначення на посаду та звільнення з посади Голови Національного банку України.

2. Цілі та завдання прийняття законопроекту та його основні положення

Законопроектом пропонується доповнити статтю 207 Регламенту Верховної Ради України новою частиною, що дозволить на законодавчому рівні закріпити процедуру прийняття Верховною Радою України рішення про призначення на посаду чи звільнення з посади Голови Національного банку України.

3. Стан нормативно-правової бази в даній сфері правового регулювання

Правове регулювання в цій сфері здійснюється Конституцією України, законами України "Про Національний банк України", "Про Регламент Верховної Ради України".

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень зазначеного законопроекту не потребує додаткових фінансових витрат з Державного бюджету України.

5. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття законопроекту забезпечить реалізацію в повному обсязі установчої функції Верховної Ради України.

 

Народний депутат України:

Д. В. Дзензерський

Л. М. Клімов

І. Г. Фурсін

С. І. Кубів

Опрос