Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно предоставления права приоритета в движении автомобилям экстренной медицинской помощи)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 11.12.2014 № 1398
Дата рассмотрения: 11.12.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо надання права пріоритету в русі автомобілям екстреної медичної допомоги)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Основним завданням, яке виконувалось у ході реформування медичної галузі протягом 2013 - 14 рр., було завершення структурного оформлення первинної ланки медичної допомоги населенню і, перш за все, - реформування екстреної медичної допомоги. Саме від злагодженої, чіткої, зрозумілої діяльності системи і служби екстреної допомоги залежить рівень доступності медичної допомоги в країні, що є запорукою збереження здоров'я та життя населення.

З 1 січня 2013 року вступили в дію ряд законодавчих актів, Закон України від 05.07.2012 року N 5081-VI "Про екстрену медичну допомогу", постанова Кабінету Міністрів України від 21.11.2012 року N 1119 "Про нормативи прибуття бригад екстреної медичної допомоги на місце події", наказ МОЗ України від 07.12.2012 року N 1019 "Про медичне забезпечення центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф" та інші, які в рамках процесу реформування медичної галузі України регламентують створення та діяльність центрів екстреної медичної допомоги.

Один з них, постанова Кабінету Міністрів України від 21.11.2012 року N 1119, встановлює нормативи прибуття автомобілю екстреної медичної допомоги до місця виклику (в місті - 10 хв., в село - 20 хв.).

Однією з причин розробки даного законопроекту є постійні порушення учасниками дорожнього руху Правил дорожнього руху в частині надання переваги безперешкодного проїзду автомобілю екстреної медичної допомоги, не дивлячись на те, що чинним законодавством вже встановлені вимоги щодо необхідності надання пріоритету у русі автомобілям швидкої допомоги. Одним з сумних підтверджень цього факту є події, які відбулись в березні 2013 року в м. Феодосія. Тоді, внаслідок ігнорування з боку водія легкового авто автомобіля швидкої допомоги, що рухався з увімкненими світловими та звуковими сигналами, загинула фельдшер, а пацієнт "швидкої" та інші особи зазнали тяжких травм.

Європейський та американський досвід засвідчує високу ефективність використання світлових сигналів синього та червоного кольору на спеціальних транспортних засобах для надання швидкої медичної допомоги.

В ст. 3 Конституції України визначено, що людина, її життя і здоров'я, визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Тому, враховуючи вищевикладене, з метою надання безперешкодного проїзду спеціальним транспортним засобам для надання швидкої медичної допомоги, що рухаються з увімкненими спеціальними світловими або звуковими сигнальними пристроями, розроблено даний проект Закону України.

Обладнання автомобілів швидкої допомоги додатково маячками червоного кольору не порушує визначений низкою міжнародних і національних нормативно-правових актів порядок встановлення спеціальних світлових сигнальних пристроїв на службових транспортних засобах.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою законопроекту є законодавче визначення застосування спеціальних світлових сигналів синього та червоного кольору на спеціальних транспортних засобах для надання швидкої медичної допомоги, що пересуваються по вулично-шляховій мережі з виконання завдання за призначенням.

3. Правові аспекти

Питання, що стосуються предмета правового регулювання проекту Закону України, регулюються Конституцією України, Кодексом України про адміністративні правопорушення, Законами України "Про дорожній рух", "Про екстрену медичну допомогу", "Про автомобільний транспорт", ДСТУ 3849-99 "Кольорографічні схеми, розпізнавальні знаки, написи та спеціальні сигнали оперативних, спеціалізованих та спеціальних транспортних засобів" іншими законодавчими актами.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація акта не потребуватиме додаткових матеріальних та інших витрат з Державного бюджету України.

5. Прогноз результатів соціально-економічних, правових та інших наслідків прийняття акта

Прийняття проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо надання права пріоритету в русі автомобілям екстреної медичної допомоги)" сприятиме запобіганню вчинення правопорушень у сфері безпеки дорожнього руху, підвищенню рівня правової культури громадян, зміцненню законності та виховання у громадян уваги до транспортних засобів, що рухаються з увімкненими спеціальними світловими синього та червоного кольорів або звуковими сигнальними пристроями для надання невідкладної швидкої медичної допомоги.

 

Народні депутати України:

О. С. Пономарьов

Ю. А. Шаповалов

Я. М. Москаленко

І. М. Єремеєв

А. Л. Деркач

В. В. Бандуров

М. М. Поплавський

В. Й. Развадовський

А. М. Гіршфельд

Опрос