Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в Закон Украины "О регулировании градостроительной деятельности" относительно отсрочки вступления в силу отдельных положений

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 11.12.2014 № 1396
Дата рассмотрения: 11.12.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" щодо відтермінування набрання чинності окремих положень"

1. Обґрунтування необхідності прийняття проекту Закону

Відповідно до статті 24 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" забудова земельної ділянки здійснюється в межах її цільового призначення, встановленого відповідно до законодавства.

З 1 січня 2013 року вступили в дію зміни до ст. 24 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", в якій зазначено, що в разі відсутності плану зонування або детального плану території, затвердженого відповідно до вимог Закону "Про регулювання містобудівної діяльності", передача (надання) земельних ділянок із земель державної або комунальної власності у власність чи користування фізичним та юридичним особам для містобудівних потреб та зміна цільового призначення земельної ділянки, яка не відповідає плану зонування території або детальному плану території забороняється.

План зонування території та її детальний план розробляється на основі генерального плану населеного пункту з метою визначення умов та обмежень використання території для містобудівних потреб. За порушення вимог, встановлених планом зонування території, фізичні та юридичні особи несуть відповідальність відповідно до закону. Тобто, за відсутності генерального плану населеного пункту неможливо надати земельні ділянки для житлового будівництва із земель державної та комунальної власності. Крім цього, неможливо прокласти газо- та водопровід, здійснити розробку проектів благоустрою та ін., так як надання технічних умов та архітектурно-планувального завдання на будівництво можливе лише за умови отримання рішення про передачу земельної ділянки місцевими органами влади.

Майже в усіх сільських населених пунктах, селищах та містах районного значення відсутні генеральні плани, плани зонування та детальні плани територій, що унеможливлює передачу (надання) земельних ділянок із земель державної або комунальної власності у власність чи користування фізичним та юридичним особам.

Складання генерального плану для села коштуватиме, орієнтовно, 200 - 300 тис. грн., тобто, здійснити це за кошти сільської ради теоретично неможливо, навіть якщо використати з цією метою всі кошти сільського бюджету за рахунок освітніх установ, лікувальних закладів, комунальної інфраструктури (приблизний річний бюджет сільської ради 240 - 350 тис. грн.).

В умовах постійного дефіциту бюджету для сільських та районних бюджетів такі витрати є непід'ємними та малоефективними. Ці кошти можна було б більш ефективно спрямувати на підтримку соціальної інфраструктури в сільській місцевості.

Законопроектом пропонується внести змісти до Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", а саме: термін набрання чинності ч. 3 і ч. 4 ст. 24. Закону України збільшити до 01 січня 2016 року. Це надасть можливість фізичним та юридичним особам отримувати земельні ділянки із земель державної та комунальної власності в тих населених пунктах, де генерального плану немає або він загублений, а гроші, які мали бути призначені на розробку генерального плану населеного пункту, спрямувати на підтримку важливих соціальних проектів.

2. Цілі і завдання проекту

Метою прийняття зазначеного проекту є внесення змін до Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", спрямоване на вирішення проблем з передачею (наданням) земельних ділянок із земель державної або комунальної власності у власність чи користування фізичними та юридичними особами для містобудівних потреб у населених пунктах, де немає генерального плану населеного пункту.

3. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

В даній сфері правового регулювання діють: Земельний кодекс України, Закон України "Про регулювання містобудівної діяльності".

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття зазначеного законопроекту не потребує додаткових коштів Державного бюджету, а стосується більш раціонального та цільового використання державних коштів.

5. Прогноз соціально-економічних наслідків прийняття акта

Прийняття Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" сприятиме вирішенню проблеми набуття фізичними та юридичними особами земельних ділянок із земель державної або комунальної власності у власність чи користування фізичними та юридичними особами для містобудівних потреб у населених пунктах, де немає генерального плану населеного пункту.

 

Народні депутати України:

А. Л. Деркач

В. В. Бандуров

Я. М. Москаленко

І. М. Єремеєв

С. П. Івахів

В. Й. Развадовський

М. М. Поплавський

А. М. Гіршвельд

Опрос