Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Таможенный кодекс Украины (относительно определения сроков транзитных перевозок автомобильного транспорта)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 28.12.2014 № 1393-1
Дата рассмотрения: 28.12.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Митного кодексу України (щодо визначення строків транзитних перевезень автомобільного транспорту)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

На теперішній час ввезення автомобільного транспорту на територію України без процедури розмитнення законодавством дозволяється лише на 5 днів, за окремих виключень - на 10. Але існує нагальна необхідність, особливо жителям 50-кілометрової прикордонної зони, ввезення автотранспорту на території нашої держави на термін більший, ніж 5 чи 10 діб. Адже ці люди мають родичів, знайомих закордоном, які перетинають український кордон для гостювання у них. Наприклад, на львівській митниці склалася така ситуація, що працівники у довільній формі трактують норми чинного законодавства, тлумачачи поняття "митний орган" як регіональну митницю, а отже і термін в'їзду відповідно зменшується до 5 днів практично у будь-якому випадку.

Отож, прийняття цього проекту Закону дозволить жителям прикордонної смуги сусідньої до нас будь-якої держави відвідувати своїх родичів та знайомих на власному автотранспорті на строк більший, ніж 5 діб.

2. Мета і шляхи її досягнення

Проектом Закону пропонується збільшити термін транзитного перевезення усіх видів автомобільних транспортних засобів з 5 (10) до 25 діб. Прийняття цих поправок полегшить перетин населення прикордонної з Україною смуги з метою забезпечення соціально-побутових та духовних потреб.

3. Загальна характеристика і основні положення проекту Закону

Цим проектом Закону пропонується внести зміни до Митного кодексу України, а саме в статті 95 збільшити транзитні терміни перевезень автомобільним транспортним засобом будь-якого виду на строк до 25 діб.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Строки транзитних перевезень автомобільного транспорту регулюються статтею 95 Митного кодексу України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Для реалізації даного проекту Закону не передбачається залучення коштів із Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних наслідків прийняття цього Закону

У разі прийняття цього проекту Закону як законодавчого акта дозволить усунути недоліки у сфері митного законодавства та полегшить пересування населення у прикордонній смузі, а, отже, знизить соціальне напруження в суспільстві.

 

Народний депутат України

М. Й. Головко (посв. 362)

Опрос