Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Таможенный кодекс Украины относительно установления сроков транзитных перевозок для автомобильного транспорта

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 11.12.2014 № 1393
Дата рассмотрения: 11.12.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Митного кодексу України щодо встановлення строків транзитних перевезень для автомобільного транспорту"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

На сьогодні більшість населення України не в змозі купити собі достойний автомобіль. У зв'язку із цим громадяни, які проживають у прикордонних областях, змушені купувати автомобілі з реєстрацією в іншій державі.

Однак, з прийняттям Митного кодексу України встановлені суттєві перешкоди при експлуатації цих автомобілів на митній території України, в тому числі щодо обов'язку перетинати зону діяльності однієї митниці кожних 5 діб у разі переміщення в зоні діяльності однієї митниці та 10 діб у інших випадках.

Внаслідок цього сотні тисяч українців змушені кожних п'ять (десять) днів перетинати державний кордон України, що в свою чергу породжує:

- навантаження митних постів та черги на митних пунктах пропуску;

- погіршує екологічну ситуацію у зв'язку із великою кількістю автомобілів на одній невеликій території;

- сприяє хабарництву та корупції у митних органах, підрозділах ДАІ та інших підрозділів МВС;

- створює суттєві перешкоди для розвитку бізнесу в Україні, оскільки громадяни України, котрі працюють на іноземні компанії чи займаються підприємницькою діяльністю змушені раз на 5 днів перетинати державний кордон;

- створює незручності для значної частини населення і відриває його від виконання своїх трудових обов'язків.

У зв'язку із викладеним вище та враховуючи положення Конвенції про тимчасове ввезення та додатків A, B.1 - B.9, C, D та E до неї, прийнятих 26 червня 1990 року у м. Стамбулі, в тому числі й те, що транспортні засоби, на тимчасове ввезення яких був наданий дозвіл, повинні бути вивезені у визначений термін, визнаний достатнім для досягнення мети тимчасового ввезення, пропонуємо виключити норму щодо транзитних перевезень строком до 5 діб та збільшити норму щодо строку транзитних перевезень строком 30 діб.

2. Цілі та завдання законопроекту

Метою проекту Закону України "Про внесення змін до Митного кодексу України щодо встановлення строків транзитних перевезень для автомобільного транспорту" (далі - законопроект) є усунення перешкод щодо реалізації прав громадян України вільно володіти і користуватися своєю власністю - транспортним засобом.

Завданням законопроекту є: створити належні умови для населення прикордонної зони для користування транспортним засобом з іноземною реєстрацією; зменшити черги на митних пунктах пропуску; уникнути ситуацій, які провокують хабарництво та корупцію у митних органах, підрозділах ДАІ та інших підрозділів МВС; тощо.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Законопроектом пропонуються внести зміни до статті 95 Митного кодексу України щодо встановлення строків транзитних перевезень, який для автомобільного транспорту становитиме 30 діб не залежно від переміщення в зоні діяльності конкретної митниці.

4. Місце законопроекту в системі законодавства

До нормативно-правових актів, які діють у цій сфері суспільних відносин, належать: Конституція України, Митний кодекс України.

Прийняття цього законопроекту не потребує внесення змін до інших законодавчих актів.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття та реалізація положень законопроекту не потребує жодних додаткових матеріальних чи будь-яких інших витрат з державного бюджету.

6. Прогноз соціально-економічних наслідків прийняття законопроекту

Результатами прийняття цього законопроекту є створення належних умов для населення прикордонної зони для користування транспортним засобом з іноземною реєстрацією; зменшення черги на митних пунктах пропуску; уникнення ситуацій, які провокують хабарництво та корупцію у митних органах, підрозділах ДАІ та інших підрозділів МВС.

 

Народні депутати України:

Дубневич Я. В.

Дубневич Б. В.

Кіт А. Б.

Пацкан В. В.

Горват Р. І.

Юринець О. В.

Шкварилюк В. В.

Корчик В. А.

Дирів А. Б.

Хміль М. М.

Васюник І. В.

Кадикало М. О.

Опрос