Идет загрузка документа (8 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О Государственном бюджете Украины на 2014 год" (относительно выполнения Государственной социально-экономической программы строительства (приобретения) доступного жилья на 2010 - 2017 годы)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 11.12.2014 № 1392
Дата рассмотрения: 11.12.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" (щодо виконання Державної соціально-економічної програми будівництва (придбання) доступного житла на 2010 - 2017 роки)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

В рамках Державної цільової соціально-економічної програми будівництва (придбання) доступного житла на 2010 - 2017 роки вже отримали житло майже 3,5 тис. сімей.

Однак останнім часом учасники Програми зіткнулися з проблемою, яка потребувала невідкладного вирішення: у зв'язку з віднесенням окремих банків до категорії неплатоспроможних сім'ї, чиї власні кошти та кошти державної підтримки накопичені на поточних банківських рахунках, могли не отримати житло.

Чинне законодавство, і, зокрема, Закон України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" передбачає відшкодування Фондом гарантування вкладів фізичних осіб коштів за вкладами в межах граничного розміру (на даний час - 200000 грн.), що дозволяє повернути частину коштів.

За вкладами, що перевищують зазначену суму, постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 N 529 "Деякі питання використання коштів статутного капіталу Державної спеціалізованої фінансової установи "Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву" передбачена можливість здійснення відшкодування коштів за рахунок статутного капіталу цього Фонду.

Однак залишається невирішеним питання щодо повернення коштів до державного бюджету після погашення вимог за банківськими вкладами учасників Програми. Для цього необхідно передбачити нове джерело формування спеціального фонду Державного бюджету України на 2014 рік: повернення коштів від погашення вимог за банківськими вкладами учасників Програми.

Також відповідно до частини першої статті 52 Бюджетного кодексу України зміна структури витрат державного бюджету є однією з підстав для внесення змін до Закону про Державний бюджет України, у зв'язку з чим потребує уточнення ст. 14 цього Закону.

2. Цілі та завдання прийняття проекту Закону

Метою законопроекту є захист майнових прав і прав на житло громадян - учасників Державної цільової соціально-економічної програми будівництва (придбання) доступного житла на 2010 - 2017 роки, а також уточнення джерел формування та напрямків використання коштів спеціального фонду державного бюджету.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Законопроектом шляхом внесення відповідних змін до Державного бюджету України на 2014 рік передбачається врегулювати питання щодо:

повернення коштів від погашення вимог за банківськими вкладами учасників Державної цільової соціально-економічної програми будівництва (придбання) доступного житла на 2010 - 2017 роки, які відшкодовувалися з Державного бюджету України у 2014 році;

можливості спрямування коштів на відшкодування учасникам Державної цільової соціально-економічної програми будівництва (придбання) доступного житла на 2010 - 2017 роки коштів за банківськими вкладами, що перевищують граничний розмір відшкодування коштів Фондом гарантування вкладів фізичних осіб.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

У даній сфері правового регулювання діють:

Бюджетний кодекс України;

Закон України "Про Державний бюджет України на 2014 рік";

Закон України "Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва";

Державна цільова соціально-економічна програма будівництва (придбання) доступного житла на 2010 - 2017 роки, затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2009 N 1249.

Реалізація законопроекту не потребує внесення змін до інших законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація заходів визначених законопроектом, не потребує додаткових фінансових витрат.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття законопроекту дасть змогу позитивно та оперативно вирішити проблемні питання, які не могли бути передбачені при формуванні Державного бюджету України на 2014 рік, та дозволить захистити майнові права і права на житло громадян - учасників Державної цільової соціально-економічної програми будівництва (придбання) доступного житла на 2010 - 2017 роки і забезпечити її виконання.

 

Народний депутат України

Д. Андрієвський

Опрос