Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об обеспечении реализации жилищных прав жильцов общежитий" относительно защиты прав жильцов общежитий

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 10.12.2014 № 1382
Дата рассмотрения: 10.12.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків" щодо захисту прав мешканців гуртожитків"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту.

Необхідність розроблення й прийняття даного законопроекту полягає в наступному. Громадяни, що постійно проживають в гуртожитках, які належать на праві приватної власності товариствам, організаціям, установам на сьогоднішній день є фактично незахищеними. Сьогодні трапляються непоодинокі випадки, коли сім'ї, які багато років проживають в гуртожитку й працюють на підприємстві, яке є власником даного гуртожитку, постійно перебувають у стресовому стані через відсутність чіткого механізму захисту їх права на житло, гарантованого Конституцією України.

Відповідно до чинного законодавства, особи, що проживають у гуртожитках, що знаходяться у приватній власності та були включені до статутних капіталів товариств, створених у процесі приватизації (корпоратизації) та були такими товариствами відчужені чи передані іншим шляхом до статутних капіталів інших юридичних осіб, не мають жодних гарантій, що їх не позбавлять житла. З метою недопущення позбавлення житла та захисту прав мешканців гуртожитків пропонується внести зміни до діючого законодавства.

2. Цілі і завдання прийняття законопроекту.

Законопроект має на меті захист прав мешканців гуртожитків, недопущення їх виселення із займаних жилих приміщень.

3. Загальна характеристика і основні завдання законопроекту.

Проектом пропонується внести зміни до Закону України "Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків".

Основним завданням є поширення дії Закону України "Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків" на мешканців гуртожитків, що знаходяться у приватній власності й були включені до статутних капіталів товариств, створених у процесі приватизації (корпоратизації) та такі, що були такими товариствами відчужені чи передані іншим шляхом до статутних капіталів інших юридичних осіб.

4. Стан нормативно-правової бази в даній сфері правового регулювання.

Основу нормативно-правової бази в даній сфері становлять Конституція України, Закон України "Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків".

5. Фінансово-економічне обґрунтування.

Прийняття проекту Закону не потребуватиме додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту.

Запропоновані зміни дозволять зняти соціальну напругу у суспільстві, захисти права та інтереси мешканців гуртожитків.

 

Народний депутат України

А. В. Яценко

Опрос