Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Уголовный кодекс Украины (относительно установления ответственности за кражу канализационных люков)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 10.12.2014 № 1381
Дата рассмотрения: 10.12.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо встановлення відповідальності за викрадення каналізаційних люків)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

10 жовтня 2013 року у м. Львів по вул. Широкій, 86 в каналізаційний люк провалився дворічний хлопчик, який наступив на незакріплену кришку. Не дивлячись на те, що за даними Держслужби надзвичайних ситуацій, до рятувальної операції було залучено 52 людини та 12 одиниць техніки, врятувати дитину не вдалось.

28 квітня 2013 року о 19.50 годині у місті Дніпродзержинськ дворічний хлопчик гуляв з батьками по проспекту Комсомольському і впав у п'ятиметровий каналізаційний колодязь. Отвір люка був відкритий і заріс травою. Також на дні колодязя не виявилося обов'язкової запобіжної решітки. Батько намагався врятувати сина, але дитина потрапила в каналізаційну мережу. Тіло хлопчика було знайдено через добу.

На жаль, в нашій країні через відсутність системи покарання - це явище досить поширене. Вважаю, що встановлення кримінальної відповідальності значно знизить відсоток здійснення таких злочинів та дасть змогу запобігти скупівлі та подальшій реалізації металобрухту здобутого незаконним шляхом.

2. Цілі та завдання прийняття акта

Завданням прийняття проекту Закону України "Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо встановлення відповідальності за викрадення каналізаційних люків)" є попередження крадіжок люків та решіток.

3. Загальна характеристика і основні положення Закону

Проектом передбачається доповнення до Розділу VI Кримінального кодексу України. Передбачено доповнення Кримінального кодексу України новою статтею, що встановить кримінальну відповідальність за викрадення каналізаційних або водопровідних люків, водостічних решіток а так само за придбання або отримання, зберігання чи збут завідомо одержаних злочинним шляхом каналізаційних або водопровідних люків або водостічних решіток.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Відносини у цій сфері регулюються Кримінальним кодексом України. Реалізація положень поданого законопроекту після його прийняття змін до інших законів не потребує.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація зазначеного проекту Закону не потребує додаткових матеріальних та фінансових витрат з державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акта

Прийняття зазначеного проекту Закону дозволить підвищити рівень безпеки на дорогах України, захистити здоров'я громадян та їх майно.

 

Народний депутат України

А. В. Яценко

Опрос