Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Бюджетный кодекс Украины относительно целевого направления отчислений от проведения государственных лотерей

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 26.12.2014 № 1358-1
Дата рассмотрения: 26.12.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо цільового спрямування відрахувань від проведення державних лотерей"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Закон України "Про державні лотереї в Україні" передбачає соціальну спрямованість лотерей. Так, відповідно до зазначеного Закону відрахування від проведення державних лотерей спрямовуються на фінансування культури, спорту, лікування хворих дітей.

Водночас відсутність відповідної норми в Бюджетному кодексі України створює проблеми щодо відрахувань від проведення державних лотерей на зазначені цілі.

Даним законопроектом пропонується усунути таку законодавчу прогалину і внести відповідні зміни до Бюджетного кодексу України. Законопроект пов'язаний із проектом Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення державного контролю за лотерейною сферою та цільового спрямування відрахувань від їх проведення на фінансування медицини, культури і спорту", яким передбачається, серед іншого, зміна цільового спрямування відрахувань від проведення лотерей.

У багатьох розвинених європейських країнах уже протягом тривалого часу фінансування соціально важливих проектів, культурних та спортивних заходів, медицини та освіти здійснюється за рахунок відрахувань від проведення державних лотерей.

Так, наприклад, на фінансування розвитку культури освіти, охорони здоров'я, соціального забезпечення спрямовуються відрахування від проведення лотерей у Болгарії. У Данії такі відрахування перерозподіляються на культурні, спортивні та інші благодійні цілі. Подібна практика існує також у Фінляндії, Італії, Нідерландах, Польщі та багатьох інших країнах.

Такий успішний досвід інших країн може бути використаний і в Україні для організації успішної підтримки медицини, культури та спорту.

2. Мета та завдання прийняття законопроекту

Метою прийняття вказаного проекту Закону України є усунення існуючої прогалини в законодавстві та передбачення в Бюджетному кодексі України спрямування відрахувань від проведення державних лотерей до спеціального фонду Державного бюджету України і їх спрямування на фінансування лікування дітей, хворих на онкологічні та онкогематологічні захворювання, фінансування галузі культури та мистецтв, а також розвитку фізичної культури та спорту.

3. Загальна характеристика і основні положення проекту

Законопроектом пропонується внести зміни до Бюджетного кодексу України, які передбачають спрямування відрахувань від проведення державних лотерей до спеціального фонду Державного бюджету України і їх використання на фінансування лікування дітей, хворих на онкологічні та онкогематологічні захворювання (в розмірі 40 % всіх відрахувань, отриманих до спеціального фонду Державного бюджету України від проведення державних лотерей з 01 січня 2016 року, відповідні кошти за 2015 рік спрямувати на будівництво нового корпусу Національної дитячої спеціалізованої лікарні "Охматдит"); фінансування галузі культури і мистецтва, зокрема на фінансування розвитку національної кінематографії (в розмірі 40 % всіх відрахувань, отриманих до спеціального фонду Державного бюджету України від проведення державних лотерей), а також на фінансування розвитку фізичної культури і спорту (в розмірі 20 % всіх відрахувань, отриманих до спеціального фонду Державного бюджету України від проведення державних лотерей).

4. Стан нормативно-правової бази

Основними нормативно-правовими актами, які регулюють відносини у цій сфері, є Бюджетний кодекс України та Закон України "Про державні лотереї в Україні".

Вказаний проект подається одночасно з проектом Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення державного контролю за лотерейною сферою та спрямування відрахувань від державних лотерей на фінансування медицини, культури і спорту" і в разі їх одночасного прийняття реалізація положень законопроекту не потребуватиме змін до інших законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень поданого проекту Закону України не потребує додаткових фінансових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз результатів

Прийняття і практична реалізація вказаного законопроекту забезпечить однозначне трактування норм щодо цільового спрямування коштів відрахувань від проведення державних лотерей.

 

Народний депутат України

В. Денисенко (посв. N 109)

Опрос