Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Бюджетный кодекс Украины относительно отчислений от проведения государственных лотерей

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 10.12.2014 № 1358
Дата рассмотрения: 10.12.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо відрахувань від проведення державних лотерей"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

З прийняттям Закону України "Про державні лотереї в Україні" у 2012 році було передбачено соціальну спрямованість лотерей - відрахування від проведення державних лотерей спрямовувалися на фінансування, культури, спорту, лікування хворих дітей.

Водночас відповідні зміни до Бюджетного кодексу України внесено не було, тому Кабінет Міністрів України змушений був кожного року у проектах бюджету на відповідний рік передбачати соціальну спрямованість таких відрахувань на підставі Закону України "Про державні лотереї в Україні".

Цей проект спрямований на усунення зазначеної прогалини і внесення відповідних змін до Бюджетного кодексу України. Законопроект пов'язаний із проектом Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення фінансової підтримки вітчизняної кінематографії", яким передбачається, серед іншого, зміна цільового спрямування відрахувань від проведення лотерей.

Соціальна спрямованість лотерей існує практично у всіх європейських країнах, зокрема: на благодійність відрахування від проведення лотерей спрямовуються у Чехії, Польщі, Португалії, Угорщині.

В Італії отримані від лотерей відрахування спрямовуються на культурні і соціальні проекти, а всі відрахування від лотереї Gioco del lotto перераховуються Міністерству спадщини та культурної діяльності і спрямовуються ним на фінансування визначних проектів.

У Данії, наприклад відрахування компанії Danske Spil перераховуються декільком міністерствам, які їх перерозподіляють на культурні, спортивні та інші благодійні цілі.

В Нідерландах відрахування компанії спрямовуються для олімпійського комітету і організацій у сфері культури, соціального забезпечення та охорони здоров'я. За рахунок лотереї Bank Giro Loterij фінансуються культурні заходи (діяльність музеїв, театрів, фондів культури).

В Болгарії відрахування спрямовуються на фінансування розвитку культури освіти, охорони здоров'я, соціального забезпечення.

2. Мета та завдання прийняття законопроекту

Метою прийняття вказаного проекту Закону України є усунення існуючої прогалини в законодавстві та передбачення в Бюджетному кодексі України спрямування відрахувань від проведення державних лотерей до спеціального фонду Державного бюджету України і їх спрямування на фінансування лікування дітей, хворих на онкологічні та онкогематологічні захворювання, а також на фінансування розвитку вітчизняної кінематографії.

3. Загальна характеристика і основні положення проекту

Законопроектом пропонується внести зміни до Бюджетного кодексу України, які передбачають спрямування відрахувань від проведення державних лотерей до спеціального фонду Державного бюджету України і їх використання на фінансування лікування дітей, хворих на онкологічні та онкогематологічні захворювання, а також на фінансування розвитку вітчизняної кінематографії.

4. Стан нормативно-правової бази

Основними нормативно-правовими актами, які регулюють відносини у цій сфері, є Бюджетний кодекс України та Закон України "Про державні лотереї в Україні".

Вказаний проект подається одночасно з проектом Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про державні лотереї в Україні" щодо посилення державного контролю" і в разі їх одночасного прийняття реалізація положень законопроекту не потребуватиме змін до інших законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень поданого проекту Закону України не потребує додаткових фінансових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз результатів

Прийняття і практична реалізація вказаного законопроекту забезпечить однозначне трактування норм щодо цільового спрямування коштів відрахувань від проведення державних лотерей.

 

Народні депутати України:

М. Л. Княжицький

С. О. Тарута

Опрос