Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Бюджетный кодекс Украины относительно зачисления уплаченного сельскохозяйственными товаропроизводителями налога на доходы физических лиц в соответствующие бюджеты местного самоуправления

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 04.12.2014 № 1254
Дата рассмотрения: 04.12.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо порядку зарахування сплаченого сільськогосподарськими товаровиробниками податку на доходи фізичних осіб до відповідних бюджетів місцевого самоврядування"

1. Обґрунтування необхідності прийняття проекту Закону

Пріоритетність соціального розвитку села та агропромислового комплексу об'єктивно випливає з виняткової значущості та незамінності вироблюваної продукції сільського господарства у життєдіяльності людини і суспільства, з потреби відродження селянства як господаря землі, носія моралі та національної культури. Високий рівень соціально-економічного розвитку села є основною умовою продовольчого та сировинного забезпечення держави, її економічної незалежності.

На даний час до доходів бюджетів сіл, їх об'єднань, селищ, міс районного значення зараховується лише 25 відсотків податку на доходи фізичних осіб, що сплачується (перераховується) згідно з Податковим кодексом України. Проблема полягає у тому, що сільськогосподарські товаровиробники - суб'єкти господарювання при здійсненні підприємницької діяльності через структурні або відокремлені підрозділи сплачують податок на доходи фізичних осіб не до відповідних місцевих бюджетів за їх фактичним місцезнаходженням, а за місцем розташування центрального офісу юридичної особи.

Зарахування 100 % податку на доходи фізичних осіб, що сплачуються (перераховуються) сільськогосподарськими товаровиробниками до доходів бюджетів сіл, їх об'єднань, селищ, міст районного значення стимулюватиме соціально-економічний розвиток вказаних адміністративно-територіальних одиниць.

2. Цілі та завдання проекту Закону

Проект Закону України "Про внесення змін до Бюджетного кодексу щодо порядку зарахування сплаченого сільськогосподарськими товаровиробниками податку на доходи фізичних осіб до відповідних бюджетів місцевого самоврядування" розроблено з метою справедливого розподілу доходів, що закріплюються за бюджетами місцевого рівня та враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів.

Завданнями цього проекту Закону є:

- збільшити доходи місцевих бюджетів за рахунок податку на доходи фізичних осіб, який нараховується працівникам відповідного структурного або відокремленого підрозділу сільськогосподарського товаровиробника за місцем проживання (податковою адресою) такого платника або за місцем знаходження земельної ділянки та/або земельних часток (паїв);

- рівномірно та справедливо розподілити податок на доходи фізичних осіб в залежності від кількості відокремлених підрозділів сільськогосподарських товаровиробників у відповідному регіоні;

- законодавчо врегулювати питання сплати податку на доходи фізичних осіб до відповідних місцевих бюджетів відокремленими підрозділами;

3. Загальна характеристика і основні положення проекту Закону

Проектом Закону України "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо порядку зарахування сплаченого сільськогосподарськими товаровиробниками податку на доходи фізичних осіб до відповідних бюджетів місцевого самоврядування" пропонується зобов'язати сільськогосподарського товаровиробника нараховувати, утримувати і сплачувати (перераховувати) до відповідного місцевого бюджету податок за свої відокремлені підрозділи за їх місцезнаходженням або за місцем знаходження їх земельних ділянок та/або земельних часток (паїв).

Проектом закону також передбачається 100 % зарахування сплаченого сільськогосподарськими товаровиробниками податку на доходи фізичних осіб до доходів бюджетів сіл, їх об'єднань, селищ, міст районного значення.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

До нормативно-правових актів, які діють у цій сфері суспільних відносин, належать: Податковий кодекс України, Бюджетний кодекс України.

Прийняття даного законопроекту не потребує внесення змін до інших законодавчих актів.

Даний проект Закону пропонуємо розглядати та прийняти разом з проектом Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо перерахування сільськогосподарськими товаровиробниками податку на доходи фізичних осіб до відповідних місцевих бюджетів" задля системного вирішення проблеми.

5. Фінансово-економічне обґрунтування прийняття проекту Закону

Прийняття та реалізація положень законопроекту не потребує жодних додаткових матеріальних чи будь-яких інших витрат з державного або місцевих бюджетів України, передбачених чинною редакцією Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік".

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття проекту Закону

Прийняття зазначеного законопроекту сприятиме справедливому розподілу надходжень, що закріплюються за бюджетами місцевого самоврядування та враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів.

Крім того, прийняття проекту Закону збільшить доходи місцевих бюджетів за рахунок податку на доходи, який нараховується сільськогосподарським товаровиробником своїм працівникам або відокремленого підрозділу за його фактичним місцезнаходженням; врегулює питання сплати податку на доходи фізичних осіб до бюджетів відокремленими підрозділами.

 

Народний депутат України

О. В. Долженков

Опрос