Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О гражданстве Украины" (относительно оснований прекращения гражданства Украины)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 04.12.2014 № 1245
Дата рассмотрения: 04.12.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про громадянство України" (щодо підстав припинення громадянства України)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Відповідно до стаття 4 Конституції України В Україні існує єдине громадянство. Підстави набуття і припинення громадянства України визначаються законом.

Упродовж квітня - грудня 2014 року на території Донецької та Луганської областей відбуваються незаконні захоплення адміністративних будівель, викрадення людей, захоплення заручників та вбивства людей. Незаконно проголошені "Донецька народна Республіка" та "Луганська народна республіка" оголосили та провели 11 травня 2014 р. так званий "референдум", на якому мешканцям Донецької та Луганської областей пропонувалося підтримати утворення так званих "республік". Генеральна прокуратура України вищезазначені незаконні збройні формування терористичними формуваннями.

Служба безпеки України проводить затримання осіб, які займаються терористичною діяльністю на Сході України. Значна частина затриманих є громадянами Російської Федерації, однак велика кількість серед затриманих є громадянами України. Громадяни України, які затримані за терористичну, підривну діяльність проти незалежності та територіальної цілісності України, своїми діями фактично не визнають існування держави України та фактично ведуть підривну діяльність проти української держави. Такі громадяни є особливою небезпекою для держави ще й тому, що вони відкриту збройну боротьбу проти Збройних Сил України та інших підрозділів силових структур, які беруть участь в Антитерористичній операції на Сході України. Займаючись мародерством та насильством над мирним населенням вони перетворюють життя мирних громадян України на суцільну боротьбу за виживання.

Особи, які вчинили злочини, пов'язані з посяганням на територіальну цілісність і недоторканність України, державною зрадою, диверсією, шпигунством, є особливо небезпечною категорією зловмисників, які створюють постійну загрозу для національної безпеки України та життя, здоров'я та майна громадян України та громадян інших держав, які проживають на території України.

Тому наданий до розгляду законопроект, пропонує припиняти громадянство України у зазначеної вище категорії осіб після набуття обвинувальними вироками суду стосовно них законної сили.

Цей законопроект було розроблено з метою захисту інтересів держави та суспільства в галузі національної безпеки від негативної діяльності осіб, які вчинили злочини проти основ державної безпеки держави.

2. Мета та завдання прийняття законопроекту

Метою прийняття цього законопроекту є захист інтересів держави та суспільства від негативної діяльності осіб, які вчинили злочини проти основ державної безпеки держави.

Завданням прийняття цього законопроекту є припинення громадянства України в осіб за вчинення злочинів, пов'язаних з посяганням на територіальну цілісність і недоторканність України, державною зрадою, диверсією, шпигунством, якщо вчинення цих злочинів особою встановлено обвинувальним вироком суду, що набрав законної сили.

3. Загальна характеристика й основні положення законопроекту

Запропонований до розгляду законопроект вносить зміни в Закон України "Про громадянство України". В Законі України "Про громадянство України" пропонується внести додаткову підставу для припинення громадянства України - вчинення особою злочинів проти основ державної безпеки держави, якщо вчинення цих злочинів особою встановлено обвинувальним вироком суду, що набрав законної сили.

4. Стан нормативно - правової бази в даній сфері правового регулювання

На сьогоднішній день правове регулювання у сфері припинення громадянства України вирішується за допомогою Закону України "Про громадянство України", Указу Президента України N 215/2001 від 27.03.2001 р. "Питання організації виконання Закону України "Про громадянство України", а також низкою інших підзаконних нормативно-правових актів.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття цього проекту Закону не потребує додаткових витрат із Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття Закону

Прийняття проекту Закону дозволить захистити інтереси держави та суспільства від негативної діяльності осіб, які вчинили злочини проти основ державної безпеки держави.

Реалізація норм пропонованого проекту Закону України дозволить припинити громадянство України в осіб, щодо яких набрав законної сили обвинувальний вирок суду за вчинення злочинів, пов'язаних з посяганням на територіальну цілісність і недоторканність України, державною зрадою, диверсією, шпигунством.

 

Народні депутати України:

Головко М. Й.

Осуховський О. І.

Іллєнко А. Ю.

Бублик Ю. В.

Марченко О. О.

Рудик С. Я.

Левченко Ю. В.

Опрос