Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О печатных средствах массовой информации (печати) в Украине" (относительно распространения продукции печатных средств массовой информации на государственном языке)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 04.12.2014 № 1237
Дата рассмотрения: 04.12.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні" (щодо розповсюдження продукції друкованих засобів масової інформації державною мовою)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття проекту Закону

Мова є найважливішим засобом людського спілкування та інтелектуального розвитку особистості, визначальною ознакою держави, безцінною і невичерпною скарбницею культурного надбання народу.

У державотворчому процесі українській мові відводиться провідна роль. Разом з тим у останні роки не забезпечується її належний розвиток. Складною є ситуація з дотриманням норм українського правопису.

Існує гостра потреба в активізації цілеспрямованої роботи над забезпеченням використання української мови у засобах масової інформації, сфері культури, освіти та науки, в інформаційних технологіях, рекламі тощо.

Історичний досвід більшості європейських народів свідчить про те, що мова як важливий показник національної ідентичності була і залишається об'єктом державної підтримки та регулювання. Проте, в Україні ще не все зроблено для повноцінного впровадження української мови в усі сфери суспільного життя. Потребують удосконалення правові норми, що регулюють її функціонування.

Слід докладати всіх зусиль для розширення сфери функціонування державної мови, щоб вона розвивалася та відігравала консолідуючу роль у становленні громадянського суспільства. Послідовне вирішення мовних питань, зміцнення державного статусу української мови передбачає стимулювання процесу побудови заможної та демократичної України.

Тому метою проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні" (щодо розповсюдження продукції друкованих засобів масової інформації державною мовою)" є реалізація положень мовного законодавства України та розширення застосування державної мови в засобах масової інформації.

2. Цілі і завдання проекту Закону

Проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні" (щодо розповсюдження продукції друкованих засобів масової інформації державною мовою)" розроблено з метою реалізації положень мовного законодавства України та розширення застосування державної мови в засобах масової інформації.

Головним завданням даного проекту Закону є створення умов для розвитку державної мови, як консолідуючого чинника для держави.

3. Загальна характеристика та основні положення проекту Закону

Законопроектом передбачено внесення змін до Закону України "Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні", якими видавця друкованих засобів масової інформації (преси) в Україні, зобов'язано випускати сукупний тираж видання державною мовою не меншим за сукупний тираж видання іншими мовами.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

У цій сфері правового регулювання основними нормативно-правовими актами є Конституція України, Закон України "Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні".

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація цього Закону не потребуватиме додаткових видатків з державного та місцевих бюджетів.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків

Прийняття проекту даного Закону сприятиме розвитку української мови, як консолідуючого чинника для держави.

 

Народні депутати України:

Осуховський О. І.

Іллєнко А. Ю.

Бублик Ю. В.

Марченко О. О.

Головко М. Й.

Рудик С. Я.

Левченко Ю. В.

Опрос