Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Бюджетный кодекс Украины относительно налога на доходы физических лиц, уплачиваемого (перечисляемого) на территории города Киева

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 17.12.2014 № 1230-2
Дата рассмотрения: 17.12.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо податку на доходи фізичних осіб, що сплачується (перераховується) на території міста Києва"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Частиною третьою статті 19 Закону України "Про столицю України - місто-герой Київ" визначено, що доходи бюджету міста Києва формуються за рахунок доходів, передбачених статтями 64 - 65, 68 - 69 Бюджетного кодексу України та трансфертів з Державного бюджету України на виконання столичних функцій.

Відповідно до частини другої статті 29 Бюджетного кодексу України нині 50 відсотків податку на доходи фізичних осіб (крім податку, визначеного пунктом 11 цієї частини статті), що сплачується (перераховується) на території міста Києва належать до доходів загального фонду Державного бюджету України. Слід зазначити, що обов'язок щодо перерахування частини податку на доходи фізичних осіб до Державного бюджету України існує лише у міста Києва. Водночас місто Київ залишається дотаційним регіоном.

Така бюджетна політика, по-перше, створює дискримінаційні умови щодо киян по відношенню до мешканців інших населених пунктів України. По-друге, місто Київ залишається дотаційним регіоном і кошти знову ж таки повертаються з Державного бюджету України до бюджету міста Києва.

2. Цілі і завдання законопроекту

Законопроект розроблено з метою забезпечення оптимізації бюджетної політики в Україні, усунення дискримінації щодо киян та створення передумов для децентралізації влади.

Завданням законопроекту є створення законодавчих передумов для перерозподілу між Державним бюджетом України та бюджетом міста Києва відрахувань податку на доходи фізичних осіб, що сплачуються (перераховуються) на території міста Київ.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Законопроектом пропонується внести зміни до Бюджетного кодексу України, якими закріпити зарахування до доходів бюджету міста Києва ста відсотків податку на доходи фізичних осіб (крім податку, визначеного пунктом 11 частини другої статті 29 цього Кодексу), що сплачується (перераховується) згідно з Податковим кодексом України на території міста Києва. Зазначені доходи враховуватимуться при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів.

4. Місце законопроекту в системі законодавства

Законопроектом регулюються правовідносини у бюджетній сфері.

Основними нормативно-правовими актами, які регулюють зазначене питання, є Конституція України та Бюджетний кодекс України.

Реалізація положень цього законопроекту після його прийняття не потребує внесення змін до інших законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Положення законопроекту не передбачають введення або скасування податків та зборів, а лише створюють законодавчі передумови для скасування перерахувань коштів з Державного бюджету України до бюджету міста Києва і навпаки. Тож реалізація положень законопроекту не потребує додаткових видатків з Державного бюджету України.

6. Обґрунтування очікуваних соціально-економічних, правових та інших наслідків застосування законопроекту після його прийняття

Внесення відповідних змін до Бюджетного кодексу України сприятиме відновленню соціальної справедливості, оптимізації бюджетної політики в Україні, та створить передумови для децентралізації влади.

 

Народний депутат України

Ю. В. Левченко

Опрос