Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в Закон Украины "О перечне объектов права государственной собственности, не подлежащих приватизации" (относительно исключения Государственного племзавода "Плосківський" из перечня объектов права государственной собственности, не подлежащих приватизации)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 03.12.2014 № 1227
Дата рассмотрения: 03.12.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення зміни до Закону України "Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації" (щодо виключення Державного племзаводу "Плосківський" з переліку об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

На території села Плоске Броварського району Київської області розташований Державний племінний завод "Плосківський", ідентифікаційний код: 00849652.

Законом України "Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації" Держплемзавод "Плосківський" включено до переліку об'єктів, що не підлягають приватизації.

Проте, фінансово-господарська діяльність даного Підприємства довготривалий час є вкрай незадовільною, не відповідає критеріям, визначеним частиною другою статті 5 Закону України "Про приватизацію державного майна", та втратила ознаки загальнодержавного значення.

Неодноразові звернення трудового колективу ДПЗ "Плосківський" до Міністерства аграрної політики України, клопотання Броварської районної державної адміністрації ще в 2007 році головному управлінню агропромислового розвитку, клопотання головного управління агропромислового розвитку Міністерству агропромислового комплексу України у 2007 році, звернення у 2008 році робочої групи по роздержавленню, створеної загальної зборами трудового колективу до Міністерства аграрної політики щодо роздержавлення підприємства для подальшої приватизації результатів не дали.

З 2007 року Мінагрополітики України на виконання доручень Кабінету Міністрів України щорічно готувало та направляло пропозиції Мінекономрозвитку щодо виключення із переліку об'єктів прав державної власності, що не підлягають приватизації Державний племінний завод "Плосківський".

Кабінет Міністрів України в порядку законодавчої ініціативи 24.06.2011 року подав для розгляду до Верховної Ради України проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів з питань приватизації", яким передбачалось виключити із переліку об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації, вказане підприємство, оскільки його діяльність не відповідає критеріям, визначеним частиною другою статті 5 Закону України "Про приватизацію державного майна", та втратила ознаки загальнодержавного значення. Але за результатами голосування 01.11.2011 року Верховною Радою України зазначений законопроект не прийнято.

Слід зазначити, що на сьогоднішній день питання роздержавлення ДПЗ "Плосківський" не вирішене. Підприємство фактично припиняє свою діяльність. Господарським судом Київської області від 03.05.2012 року у справі N Б8/049-12 порушено провадження про банкрутство.

Враховуючи вищезазначене, Державний племінний завод "Плосківський" доцільно буде виключити з переліку об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації, шляхом внесення запропонованої зміни до Закону України "Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації".

Це створить умови для подальшої приватизації Державного племінного заводу "Плосківський", збереження якого у державній власності економічно недоцільно, та розпаювання земель зазначеного підприємства для одержання земельних паїв членами трудового колективу.

2. Цілі і завдання прийняття законопроекту

Законопроект розроблено з метою виключення Державного племінного заводу "Плосківський" з переліку об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації, для його подальшої приватизації та розпаювання земель зазначеного підприємства для забезпечення прав членів трудового колективу на одержання земельних паїв.

3. Загальна характеристика та основні положення Законопроекту

Законопроектом пропонується внести зміну до Закону України "Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації", а саме до Додатку 2 (перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації) шляхом виключення з нього Державного племінного заводу "Плосківський".

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

У даній сфері правового регулювання діють Конституція України, Господарський кодекс України, Закони України "Про приватизацію державного майна" і "Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації".

Реалізація положень даного законопроекту після його прийняття не потребує внесення змін до інших законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття зазначеного законопроекту не потребує додаткових видатків з Державного бюджету України.

6. Прогноз очікуваних соціально-економічних, правових та інших наслідків

Прийняття Закону України "Про внесення зміни до Закону України "Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації" дозволить розпочати приватизацію Державного племінного заводу "Плосківський", що забезпечить додаткове надходження коштів до Державного бюджету України та підвищить відповідальність підприємства за економічні результати своєї діяльності по регіону.

Крім того, буде створено умови для розпаювання земель зазначеного підприємства для забезпечення прав членів трудового колективу на одержання земельних паїв.

 

Народний депутат України

П. Різаненко

Опрос