Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 24-1 Бюджетного кодекса Украины (относительно направления средств государственного фонда регионального развития на выполнение строительства, реконструкции, капитального ремонта общеобразовательных школ, дошкольных учебных заведений, заведений внешкольного образования, спортивных площадок)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 03.12.2014 № 1223
Дата рассмотрения: 03.12.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до статті 241 Бюджетного кодексу України (щодо спрямування коштів державного фонду регіонального розвитку на виконання будівництва, реконструкції, капітального ремонту загальноосвітніх шкіл, дошкільних навчальних закладів, закладів позашкільної освіти, спортивних майданчиків)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Прийняття Закону України "Про внесення змін до статті 241 Бюджетного кодексу України" щодо спрямування коштів державного фонду регіонального розвитку на виконання будівництва, реконструкції, капітального ремонту загальноосвітніх шкіл, дошкільних навчальних закладів, закладів позашкільної освіти, спортивних майданчиків зумовлено недостатнім фінансуванням системи освіти, зокрема на будівництво, реконструкцію та капітальний ремонт закладів системи освіти.

В Україні існує дефіцит дитячих садочків. У великих містах на одне місце претендують декілька малюків. Через брак приміщень ясельні та молодші групи дитячих садочків переповнені. Багато дитсадків відмовились від практики ясельної групи і приймають діток з трьох років. Так дитячі заклади намагаються охопити ширше коло старших дітей для забезпечення їм необхідної підготовки до школи.

Крім того, сфера освіти є соціально незахищеною. Недосконалий механізм фінансування, що є нині основною проблемою системи освіти, суттєво впливає на збереження мережі закладів, якість освітніх послуг, їх матеріально-технічне та кадрове забезпечення.

Також потребують ремонту та відновлення заклади освіти, що знаходились на території, які були захоплені бойовиками та звільнені в наслідок проведення антитерористичної операції.

За даних обставин, важливим є будівництво нових та збереження існуючих загальноосвітніх шкіл, дошкільних навчальних закладів, закладів позашкільної освіти, спортивних майданчиків, що в свою чергу призведе до створення нових робочих місць та збереження існуючих педагогічних кадрів, вирішить питання перевищення нормативу наповнюваності груп, зокрема дошкільних навчальних закладів.

2. Цілі й завдання прийняття акта

Законопроект має на меті врегулювання питання спрямування коштів державного фонду регіонального розвитку на виконання будівництва, реконструкції, капітального ремонту загальноосвітніх шкіл, дошкільних навчальних закладів, закладів позашкільної освіти, спортивних майданчиків.

3. Загальна характеристика та основні положення акта

Проектом Закону пропонується внести зміни до статті 241 Бюджетного кодексу України у відповідності з якими передбачається надати можливість спрямовувати кошти державного фонду регіонального розвитку на виконання будівництва, реконструкції, капітального ремонту загальноосвітніх шкіл, дошкільних навчальних закладів, закладів позашкільної освіти, спортивних майданчиків

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

У даній сфері правового регулювання діють:

Конституція України,

Бюджетний кодекс України,

Закон України "Про освіту",

Закон України "Про дошкільну освіту",

Закон України "Про загальну середню освіту",

Закон України "Про позашкільну освіту".

Прийняття проекту Закону не потребуватиме внесення змін та доповнень до інших законодавчих актів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація законопроекту впливає на видаткову та/або доходну частину державного чи місцевих бюджетів.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акта

Реалізація акта сприятиме будівництву нових та збереження існуючих загальноосвітніх шкіл, дошкільних навчальних закладів, закладів позашкільної освіти, спортивних майданчиків, що в свою чергу призведе до створення нових робочих місць та збереження існуючих педагогічних кадрів, вирішить питання перевищення нормативу наповнюваності груп, зокрема дошкільних навчальних закладів, росту престижу професії педагога, результативності та якості роботи педагогічних працівників навчальних закладів, забезпечить поліпшення якості освіти, забезпеченню належних умов функціонування і розвитку системи освіти.

  

Народний депутат України

Л. М. Гриневич

Опрос