Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Уголовный кодекс Украины (относительно конфискации имущества у лиц, виновных в террористической деятельности)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 02.12.2014 № 1215
Дата рассмотрения: 02.12.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо конфіскації майна в осіб, винних у терористичній діяльності)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

З квітня 2014 року по сьогоднішній день триває збройний конфлікт на сході України між Україною та терористичними організаціями "Донецька народна республіка" та "Луганська народна республіка", що підтримуються та фінансуються Російською Федерацією.

Увесь тягар проведення антитерористичної операції із знешкодження представників вказаних терористичних організацій та відновлення миру на сході України лягає на плечі кожного законослухняного громадянина України, який віддає останні гроші для фінансування Збройних Сил України та добровольчих батальйонів, які на сьогодні роблять усе можливе, щоб зупинити та знищити агресора.

Більше того, діяльність вказаних терористичних організація завдає величезних збитків економіці України, що проявляється у необхідності відновлювати знищені терористами об'єкти соціальної інфраструктури, забезпечувати проживання внутрішніх біженців зі сходу України, забезпечувати лікування та реабілітацію осіб, які беруть участь у боротьбі з тероризмом, тощо. Також наявність збройного конфлікту унеможливлює залучення іноземних інвестицій в економіку України та зумовлює припинення діяльності великої кількості суб'єктів господарювання, що суттєво зменшує податкові надходження до Державного бюджету України.

У той же час особи, винні у терористичній діяльності, розпалюванні збройного конфлікту та фінансування вказаної діяльності, жодним чином не несуть матеріальної відповідальності, незважаючи за значні завдані збитки державі.

Таким чином, запровадження для вказаних осіб відповідальності у виді конфіскації майна сприятиме встановленню адекватного покарання по відношенню до наслідків, що спричинені діяльністю терористів. Також вказані положення відновлюватимуть справедливість по відношенню до всіх громадян, які на сьогоднішній день несуть фінансовий тягар проведення антитерористичної операції в Україні.

2. Мета і цілі прийняття законодавчого акта

Метою проекту Закону України "Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо конфіскації майна в осіб, винних у терористичній діяльності)" є покладення матеріального покарання на осіб, винних у вчиненні злочинів проти основ національної безпеки України та проти громадської безпеки, у виді конфіскації майна.

3. Загальна характеристика та основні положення акта

Законопроектом пропонується внести зміни до Кримінального кодексу України, які передбачають призначення додаткового покарання у виді конфіскації майна для осіб, винних у вчиненні злочинів, передбачених ст. ст. 109, 110, 111, 112, 113, 114, 114-1, 258, 258-1, 258-2, 258-3, 258-4, 260, 261, 262 Кримінального кодексу України.

4. Стан нормативно-правової бази

Відносини, що пов'язані із призначенням покарання у виді конфіскації майна та забезпеченням надходжень до спеціального фонду Державного бюджету України, регулюються: Конституцією України, Кримінальним кодексом України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація Закону у разі його прийняття не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України та місцевих бюджетів.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття проекту Закону

Прийняття законопроекту дозволить забезпечити адекватне покарання осіб, винних у вчиненні злочинів проти основ національної безпеки України та проти громадської безпеки, у зв'язку із застосуванням додаткового покарання у вигляді конфіскації майна у вказаних осіб.

 

Народні депутати України

Осуховський О. І.

Іллєнко А. Ю.

Левченко Ю. В.

Бублик Ю. В.

Марченко О. О.

Головко М. Й.

Опрос