Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О мобилизационной подготовке и мобилизации" относительно усиления социальной защиты семей мобилизованных

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 02.12.2014 № 1212
Дата рассмотрения: 02.12.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" щодо посилення соціального захисту сімей мобілізованих"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Фактично воєнний стан, в якому перебуває Україна у зв'язку із зовнішньою збройною агресією, обтяжений складними фінансово-економічним кризовими умовами держави, уся важкість та основний тягар подолання яких лягає на плечі звичайних громадян.

За таких обставин особливої актуальності набуває взаємопоєднання конституційного обов'язку Українського народу щодо захисту суверенітету і територіальної цілісності України з обов'язком держави щодо забезпечення соціального захисту громадян України, які перебувають на військовій службі, а також членів їхніх сімей (стаття 17 Конституції України). Разом з тим, в умовах переводу економіки держави на подолання збройної агресії фінансовий ресурс для забезпечення належного рівня соціального захисту населення лише зменшується.

Відповідно нагальною є потреба замінних заходів соціального захисту організаційного характеру, що створюватимуть умови та можливості самостійного подолання населенням наслідків кризових явищ у державі.

Одним з таких заходів в умовах часткової, неповної мобілізації вбачається можливість законодавчого обмеження мобілізації осіб з сімей, в яких вже є хоча б одна мобілізована та призвана на військову службу особа.

Окрім того, впровадження такої законодавчої новели зніме соціальну напругу та сприятиме становленню соціальної рівності в середовищі батьків, мобілізованих за обставин, коли в окремих сім'ях мобілізованими виявилися кілька осіб, а в інших - жодної особи з тих, що підлягають мобілізації.

2. Мета і завдання законопроекту

Мета прийняття цього законопроекту полягає у необхідності посилення в умовах соціально-економічної кризи в Україні соціального захисту сімей, у складі яких є особи, що призвані на військову службу при мобілізації.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Законопроектом пропонується законодавче обмеження призову на військову службу під час мобілізації осіб, зі складу сімей яких хоча б одна особа вже була призвана на військову службу під час відповідної мобілізації.

Такі обмеження, однак, не стосуються військовозобов'язаних осіб офіцерського складу та не діють в умовах воєнного часу.

4. Стан нормативно-правової бази у вказаній сфері правового регулювання

У відповідній сфері суспільних відносин діють:

Закон України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію";

Закон України "Про військовий обов'язок та військову службу";

Закон України "Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація цього проекту Закону не потребує додаткових витрат бюджетних коштів.

6. Прогноз соціально-економічних наслідків прийняття законопроекту

Прийняття проекту Закону уможливить удосконалити систему проведення мобілізації та підвищити рівень соціального захисту сімей України, у складі яких є особи, що призвані на військову службу при мобілізації.

 

Народні депутати України

Опрос