Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 16 Закона Украины "О государственных наградах Украины" (относительно лишения государственных наград)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 02.12.2014 № 1211
Дата рассмотрения: 02.12.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до статті 16 Закону України "Про державні нагороди України" (щодо позбавлення державних нагород)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Законом України "Про державні нагороди України" визначено, що державні нагороди є вищою формою відзначення громадян за видатні заслуги у розвитку економіки, науки, культури, соціальної сфери, захисті Вітчизни, охороні конституційних прав і свобод людини, державному будівництві та громадській діяльності, за інші заслуги перед Україною.

Чинним законодавством України передбачено, що позбавлення державних нагород може бути проведено Президентом України лише у разі засудження нагородженого за тяжкий злочин за поданням суду у випадках, передбачених законом.

При цьому існує тенденція, що деякі особи, які нагороджені державними відзнаками за видатні заслуги перед Україною, допускають непоодинокі публічні виступи, які несумісні з високою державною нагородою.

Так, наприклад, з початку Революції гідності низка відомих українських співаків, політиків, народних артистів України виступали за силовий розгін Євромайдану та підтримали загарбницькі дії Росії в Криму. А тепер і далі гастролюють у Росії попри окупацію Криму та військові дії на Сході, з радістю отримуючи подарунки та нагороди.

2. Мета і завдання прийняття законопроекту

Метою законопроекту є врегулювання процедури позбавлення високих державних відзнак нагороджених осіб. Передбачено підстави, що можуть слугувати причиною порушення питання перед Президентом України про позбавлення державних нагород, серед яких і публічне висловлювання на підтримку сепаратизму з метою відділення та приєднання території України до іншої держави.

3. Загальна характеристика й основні положення законопроекту

Законопроектом розширюються підстави, за умови настання яких порушуються питання перед Президентом України щодо позбавлення державних нагород. Визначаються ініціатори такого звернення, а саме до них належать політичні партії, громадські організації, трудові колективи підприємств, установ, організацій та народні депутати України. Передбачено чіткі часові рамки розгляду таких подань Комісією з державних нагород та геральдики при Президентові України.

4. Правові аспекти

Ця сфера правовідносин регулюється Конституцією України, Законом України "Про державні нагороди України", указами Президента України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень законопроекту не впливає на показники бюджету.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків

Реалізація законопроекту сприятиме підвищенню національної свідомості українців та осіб, що нагороджені державними відзнаками, реалізовуватиме виховну функцію права, а також стримуватиме нагороджених осіб у своїх публічних висловлюваннях.

 

Народні депутати України

Марченко О. О.

Осуховський О. І.

Левченко Ю. В.

Бублик Ю. В.

Іллєнко А. Ю.

Головко М. Й

Опрос